English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • Gdzie reklamujecie swoje serwisy?

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

1. W tym dziale można prowadzić dyskusje na każdy temat i bez cenzury (z trzema wyjątkami, podanymi w p.3).
  2. Przeklinanie jest dozwolone, o ile skrypt forum nie wytnie ("cenzor" skryptowy działa globalnie).
  3. Zabronione jest zamieszczanie jakichkolwiek danych osobowych/firmowych, zapytań o obejście zabezpieczeń, a także SPAMU (w tym reklamy i kryptoreklamy).
  4. Staramy się pisać jakkolwiek zrozumiale (poprawna polszczyzna NIE JEST tutaj jednakże ścisłym wymogiem).

#1 Gdzie reklamujecie swoje serwisy?

przez jaras91 9 września 2012, 11:49
Witam
Pytanie jak w temacie, gdzie reklamujecie swoje serwisy?
Chciałbym się dowiedzieć, jakie reklamy są najskuteczniejsze dla początkujących przedsiębiorców.
Później rozumiem, że samo się rozejdzie.

Czekam na wasze wypowiedzi, jak zaczynaliście, jaka reklama najbardziej przyniosła efekt?
Proszę podać jeszcze wielkość miast.

Re: Gdzie reklamujecie swoje serwisy?

przez Google Adsense [BOT] 9 września 2012, 11:49

#2 Re: Gdzie reklamujecie swoje serwisy?

przez marek216 9 września 2012, 16:34
Osobiście rozwieź oferty do firm jeśli to one są Twoją grupą docelową.

W moim przypadku ulotki się nie sprawdziły, w radio nie inwestowałem.
Miasto 60k mieszkańców.

#3 Re: Gdzie reklamujecie swoje serwisy?

przez jaras91 9 września 2012, 18:12
Raczej osoby prywatne.
Kolego marek216 to w jaki sposób pozyskujesz klientów?

#4 Re: Gdzie reklamujecie swoje serwisy?

przez marek216 9 września 2012, 19:57
Kolego marek216 to w jaki sposób pozyskujesz klientów?

Sami przyłażą :)

#5 Re: Gdzie reklamujecie swoje serwisy?

przez keymaker 30 września 2012, 22:01
Ja jeszcze dodam od siebie, bo też zacząłem działać na swoją rękę od pewnego czasu, że dużo też dają portale społecznościowe takie jak np. FB.

#6 Re: Gdzie reklamujecie swoje serwisy?

przez PiTTer 2 października 2012, 09:48
Ja wpisywałem w google: serwis laptopów, serwis komputerowy itp, następnie dodawałem wpis swojej firmy do portali, które zajmowały czołowe miejsca w wyszukiwarce. Dobry portal to firmy.net, bardzo ładnie potrafią pozycjonować stronę internetową za nieduże pieniądze i można sobie zrobić fajną, rozbudowaną prezentację na ich stronie (która wyświetla się zwykle na pierwszych miejscach wyszukanych wyników google).
Poza tym duży szyld, dobra lokalizacja i przede wszystkim klienci z polecenia znajomych, ale na to trzeba dobrze i solidnie zapracować.

#7 Re: Gdzie reklamujecie swoje serwisy?

przez KodIT 9 maja 2013, 13:42
Myśleliście kiedyś nad reklamą AdWords w google?

#8 Re: Gdzie reklamujecie swoje serwisy?

przez mikesh 9 maja 2013, 16:44
KodIT napisał(a):Myśleliście kiedyś nad reklamą AdWords w google?

Adwords jak i całe SEO to temat rzeka, osobiście korzystam i jestem zadowolony. Wiem, że mógłbym zmniejszyć koszty miesięczne poprzez optymalizację kampanii, jednak zawsze brakuje czasu na zgłębianie tajników tego narzędzia.
Są firmy które zajmują się tym kompleksowo.
Czy Adwords się kalkuluje? To każdy musi sprawdzić na własnej skórze, wszystko zależy od kampanii, zakresu działania i budżetu.

Tak jak ktoś już wspomniał, najlepszą reklamą jest zadowolony klient i poczta pantoflowa:)

#9 Re: Gdzie reklamujecie swoje serwisy?

przez mdcs 10 maja 2013, 12:51
Google Adwords jest dość uczciwe, bo płaci się tylko za wejścia na stronę a nie za wyświetlenie reklamy. Oczywiście samemu trzeba zająć się optymalizacją kampanii, bo system automatyczny tak dobierze stawki, że szybko go wyłączymy. Korzysta się z podpowiedzi stawek za pierwszą stronę i nieco je obniża obserwując efekty po kilku dniach. Jak reklama wypada z górnej ramki na boczną lekko podnosimy stawkę....i tak dla każdej frazy kluczowej. Proces może i długi, ale skuteczny.
Pozycjonowaniem strony także można zająć się samemu. Oczywiście robiąc to z głową, bo stronę można "zdołować", czyli zrzucić niżej w wynikach jak była lub całkiem zbanować w googlu.
Dużo dają też portale społecznościowe i lokalne serwisy ogłoszeń internetowych.
Sporo ludzi przychodzi do mnie z polecenia (dorobiłem się w swoim mieście miana dobrego i rzetelnego elektronika). Reklama w postaci 2 metrowego ekranu LED też sporo dała (dużo więcej niż się spodziewałem....ale jest na budynku znajdującym się 3m od głównej arterii miasta).

#10 Re: Gdzie reklamujecie swoje serwisy?

przez mimelectronics 1 października 2016, 14:56
Reklamuję się w katalogach stron. Najskuteczniejsze są tematyczne, trafiające do konkretnych klientów. Ostatnio dodałem darmowy wpis do " serwisy laptopów Polska " Najskuteczniejsza jest reklama w Google - Adwords. Nie zapominajcie o wyszukiwarce Bing Microsoftu - tutaj też dość dużo wejść na stronę serwisu i sklepu.

#11 Re: Gdzie reklamujecie swoje serwisy?

przez gnszakama 28 sierpnia 2020, 12:18
Nauczyli mnie na studiach psychologicznych, że promowanie swojej firmy to coś więcej niż wrzucenie reklamy w paru miejscach. Sporo zależy od nastawienia, żeby nie traktować marketingu jako koniecznego zła, tylko zrobić go z sercem. Padło już parę porad, najlepiej wykorzystać więcej niż jedną, bo widoczność jest bardzo ważna - nawet najlepsza reklama będzie nieskuteczna, jeśli zobaczy ją tylko garstka osób.
Mogę polecić artykuł i cały blog w tym temacie: https://perso.in/blog/cechy-dobrego-sprzedawcy/

Re: Gdzie reklamujecie swoje serwisy?

przez Google Adsense [BOT] 28 sierpnia 2020, 12:18