English Polski Русский Slovenščina
  • Dodaj wyszukiwarkę forum Elvikom do swojej przeglądarki :)

Ta tema je označena kot ARHIVSKA. Odgovorite samo, če vaše sporočilo vsebuje rešitev (Pravila in Pogoji, 12.1).

#1Dodaj wyszukiwarkę forum Elvikom do swojej przeglądarki :)


Napisal/-a Vogelek23 15 September 2014, 01:10
Witam,

Od dziś można dodać wyszukiwarkę forum Elvikom do paska wyszukiwania swojej przeglądarki, poprzez specjalnie przygotowaną, bezpieczną wtyczkę, dostępną bezpośrednio na serwerach naszego forum. To bardzo przydatne narzędzie, które oszczędzi Wasz cenny czas, umożliwiając przeszukiwanie zasobów forum bezpośrednio, z dowolnego okna/zakładki przeglądarki - bez konieczności wchodzenia na forum i nawigowania do strony wyszukiwania.

Obecnie obsługiwane przeglądarki (przetestowano w systemach Windows: XP, Vista, 7 oraz 8):
  • Slika Mozilla Firefox (testowano na wersji 32.0)
  • Slika Google Chrome (testowano na wersji 37.0)
  • Slika Internet Explorer (testowano na wersji 8 i 9)

W niedalekich planach jest dodanie obsługi przeglądarek Opera oraz Safari, a także systemów Linux'owych (z powodu braku czasu na razie nie testowano).

Instalacja wtyczki jest banalnie prosta - wystarczy na dowolnej stronie forum kliknąć zieloną ikonkę, zlokalizowaną w prawym górnym rogu strony, obok lupy (Rys. 1) - otworzy się okno dialogowe (Rys. 2), w którym trzeba potwierdzić dodanie wyszukiwarki do paska wyszukiwania naszej przeglądarki.

Slika
Rys. 1

Slika
Rys. 2

----------------------

Uwaga 1: W przeglądarkach Mozilla Firefox oraz Internet Explorer możemy zaznaczyć, czy wyszukiwarka forum Elvikom ma być wyszukiwarką domyślną (Rys. 2). Niestety, w przeglądarce Google Chrome nie ma tej opcji, dlatego jeśli chcemy, aby nasza wyszukiwarka była tutaj domyślną, po zainstalowaniu wtyczki musimy wejść w Ustawienia przeglądarki - w pasek adresu należy wpisać chrome://settings, następnie wybrać opcję Zarządzaj wyszukiwarkami... (Rys. 3) i w obszarze Inne wyszukiwarki kliknąć przycisk Ustaw jako domyśną (Rys. 4). Po tej operacji, nasza wyszukiwarka przesunie się do obszaru Domyślne ustawienia wyszukiwania (Rys. 5). Klikamy Gotowe - i gotowe ;)

Slika
Rys. 3

Slika
Rys. 4

Slika
Rys. 5


Uwaga 2: Przeglądarka Google Chrome nie posiada paska wyszukiwania - po zainstalowaniu wtyczki i ustawieniu jej jako domyślnej, szukaną frazę wpisujemy bezpośrednio do paska adresu przeglądarki (Rys. 6).

Slika
Rys. 6

----------------------

Wszelkie problemy z instalacją, działaniem czy konfiguracją wtyczki, a także jakiekolwiek konstruktywne uwagi proszę zgłaszać w dziale PROBLEMY Z FORUM

Re: Dodaj wyszukiwarkę forum Elvikom do swojej przeglądarki :)


Napisal/-a Google Adsense [BOT] 15 September 2014, 01:10

#2 Re: Dodaj wyszukiwarkę forum Elvikom do swojej przeglądarki :)


Napisal/-a Vogelek23 19 November 2014, 20:10
Aktualizacja 19.11.2014:

W dniu dzisiejszym wtyczka Szukaj w Elvikom została zatwierdzona przez twórców przeglądarki Mozilla Firefox i tym samym trafiła na listę oficjalnych wtyczek: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/elvikom/

Re: Dodaj wyszukiwarkę forum Elvikom do swojej przeglądarki :)


Napisal/-a Google Adsense [BOT] 19 November 2014, 20:10
Ta tema je označena kot ARHIVSKA. Odgovorite samo, če vaše sporočilo vsebuje rešitev (Pravila in Pogoji, 12.1).

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

_______________________________
Vse pravice pridržane. Nepooblaščeno kopiranje vsebine te spletne strani ali njenega dela je strogo prepovedano.
Vse blagovne znamke, izdelki ali storitve, objavljene na tej spletni strani, pripadajo njihovim zakonitim lastnikom, so avtorsko zaščitene in se uporabljajo samo v informativne namene.