English Polski Русский Slovenščina
  • Dodaj wyszukiwarkę forum Elvikom do swojej przeglądarki :)

To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1Dodaj wyszukiwarkę forum Elvikom do swojej przeglądarki :)


przez Vogelek23 15 września 2014, 00:10
Witam,

Od dziś można dodać wyszukiwarkę forum Elvikom do paska wyszukiwania swojej przeglądarki, poprzez specjalnie przygotowaną, bezpieczną wtyczkę, dostępną bezpośrednio na serwerach naszego forum. To bardzo przydatne narzędzie, które oszczędzi Wasz cenny czas, umożliwiając przeszukiwanie zasobów forum bezpośrednio, z dowolnego okna/zakładki przeglądarki - bez konieczności wchodzenia na forum i nawigowania do strony wyszukiwania.

Obecnie obsługiwane przeglądarki (przetestowano w systemach Windows: XP, Vista, 7 oraz 8):
  • Obrazek Mozilla Firefox (testowano na wersji 32.0)
  • Obrazek Google Chrome (testowano na wersji 37.0)
  • Obrazek Internet Explorer (testowano na wersji 8 i 9)

W niedalekich planach jest dodanie obsługi przeglądarek Opera oraz Safari, a także systemów Linux'owych (z powodu braku czasu na razie nie testowano).

Instalacja wtyczki jest banalnie prosta - wystarczy na dowolnej stronie forum kliknąć zieloną ikonkę, zlokalizowaną w prawym górnym rogu strony, obok lupy (Rys. 1) - otworzy się okno dialogowe (Rys. 2), w którym trzeba potwierdzić dodanie wyszukiwarki do paska wyszukiwania naszej przeglądarki.

Obrazek
Rys. 1

Obrazek
Rys. 2

----------------------

Uwaga 1: W przeglądarkach Mozilla Firefox oraz Internet Explorer możemy zaznaczyć, czy wyszukiwarka forum Elvikom ma być wyszukiwarką domyślną (Rys. 2). Niestety, w przeglądarce Google Chrome nie ma tej opcji, dlatego jeśli chcemy, aby nasza wyszukiwarka była tutaj domyślną, po zainstalowaniu wtyczki musimy wejść w Ustawienia przeglądarki - w pasek adresu należy wpisać chrome://settings, następnie wybrać opcję Zarządzaj wyszukiwarkami... (Rys. 3) i w obszarze Inne wyszukiwarki kliknąć przycisk Ustaw jako domyśną (Rys. 4). Po tej operacji, nasza wyszukiwarka przesunie się do obszaru Domyślne ustawienia wyszukiwania (Rys. 5). Klikamy Gotowe - i gotowe ;)

Obrazek
Rys. 3

Obrazek
Rys. 4

Obrazek
Rys. 5


Uwaga 2: Przeglądarka Google Chrome nie posiada paska wyszukiwania - po zainstalowaniu wtyczki i ustawieniu jej jako domyślnej, szukaną frazę wpisujemy bezpośrednio do paska adresu przeglądarki (Rys. 6).

Obrazek
Rys. 6

----------------------

Wszelkie problemy z instalacją, działaniem czy konfiguracją wtyczki, a także jakiekolwiek konstruktywne uwagi proszę zgłaszać w dziale PROBLEMY Z FORUM

Re: Dodaj wyszukiwarkę forum Elvikom do swojej przeglądarki :)


przez Google Adsense [BOT] 15 września 2014, 00:10

#2 Re: Dodaj wyszukiwarkę forum Elvikom do swojej przeglądarki :)


przez Vogelek23 19 listopada 2014, 19:10
Aktualizacja 19.11.2014:

W dniu dzisiejszym wtyczka Szukaj w Elvikom została zatwierdzona przez twórców przeglądarki Mozilla Firefox i tym samym trafiła na listę oficjalnych wtyczek: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/elvikom/

Re: Dodaj wyszukiwarkę forum Elvikom do swojej przeglądarki :)


przez Google Adsense [BOT] 19 listopada 2014, 19:10
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.