• Dell Vostro 3460 - Quanta V08 - Uszkadza KBC

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Dell Vostro 3460 - Quanta V08 - Uszkadza KBC


przez AdamStar 27 listopada 2015, 21:23

Laptop: Dell Vostro 3460
Platforma: Quanta V08 DA0V08MB6D1


Jestem posiadaczem laptopa Dell Vostro 3460. Laptop po losowym czasie, od 1minuty do 2-3dni uszkadza układ KBC. Uszkodzenie powstaje na liniach KBMX. Zazwyczaj część linii zwiera do masy. Czasem po uszkodzeniu KBC płyta zupełnie się nie włącza. Pominę próby naprawy płyty ponieważ została ona już wymieniona. Wymieniłem płytkę dodatkową, klawiaturę, touchpad. Problem nadal występuje. Czy ktoś spotkał się z taką usterką i może jest w stanie jakoś mi podpowiedzieć co może być problemem.

Re: Dell Vostro 3460 - Quanta V08 - Uszkadza KBC


przez Google Adsense [BOT] 27 listopada 2015, 21:23

#2 Re: Dell Vostro 3460 - Quanta V08 - Uszkadza KBC


przez Usunięty Użytkownik 402 27 listopada 2015, 23:26
Witaj, jedyne co mi przychodzi do głowy to uszkodzona taśma matrycy. Może 19v przedostaje się na sterowanie inwertera?
Nie mam schematu przed oczami, ale skoro już wszystko podstawiłeś to jedyne sensowne wytłumaczenie. Kolejny element który może namieszać to wadliwy przewód zasilacza i na środkowy pin może przedostawać się 19v. Zajrzyj w schemat i przeanalizuj czy taka usterka mogła by doprowadzić kbc do zgruzowania.

#3 Re: Dell Vostro 3460 - Quanta V08 - Uszkadza KBC


przez AdamStar 28 listopada 2015, 07:12
Przewód zasilacza raczej nie ma nic do rzeczy. Usterka wystąpiła już na zwykłym zasilaczu, laboratoryjnym jak i baterii. Usterka występuje też na innej baterii oraz bez baterii.

KBC nie jest połączone w tej platformie z matrycą, ale też to sprawdzę.

Właśnie teraz przyszło mi do głowy odłączyć pin tachometru z wentylatora, to też sprawdzę.

#4 Re: Dell Vostro 3460 - Quanta V08 - Uszkadza KBC  [ROZWIĄZANY]


przez AdamStar 9 czerwca 2016, 11:08
Uszkodzona była płytka z przyciskami funkcyjnymi. Po jej wymianie usterka już nie powróciła. Z pomiarów na płytce nie udało się ustalić winowajcy.

Re: Dell Vostro 3460 - Quanta V08 - Uszkadza KBC  [ROZWIĄZANY]


przez Google Adsense [BOT] 9 czerwca 2016, 11:08

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.