English Polski Русский Slovenščina
  • Dell Vostro 3450 V02- Gdy pracuje na bateri, przy ruchu myszką pokazują się pasy

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Dell Vostro 3450 V02- Gdy pracuje na bateri, przy ruchu myszką pokazują się pasy


przez DaCoPL 15 stycznia 2020, 10:18
Witam.

Laptop: Dell Vostro 3450
Płyta: DAVO2AMB8F1
Objaw: Gdy pracuje na baterii dość często przy ruchu myszką (touchpadem) pojawiają się poziome pasy z lekko przesuniętym obrazem. Trwa to około 3 sekund i obraz pojawia się normalny. Gdy podczas "uszkodzonego" obrazu podepnę zasilacz uszkodzenie nie zniknie (zniknie dopiero jak odłączę zasilacz). Gdy zasilacz jest podpięty uszkodzenie się nie pojawia. Testowane na różnych bateriach, również nowych. Pierwsze zdjęcie normalny obraz, drugie uszkodzony.

ObrazekObrazek

Na innej matrycy to samo. Zmierzyłem napięcia i gdy wystąpi uszkodzenie zmieniają się napięcia (spadają lub rosną) na pinach matrycy: 8,9,11,12,14,15 (ORX0, ORX1, ORX2). Matryca 40pin. Reszta bez zmian.

Może ktoś miał podobny przypadek i rozwiązał? Jakieś pomysły czego można się przyczepić?

Re: Dell Vostro 3450 V02- Gdy pracuje na bateri, przy ruchu myszką pokazują się pasy


przez Google Adsense [BOT] 15 stycznia 2020, 10:18

#2 Re: Dell Vostro 3450 V02- Gdy pracuje na bateri, przy ruchu myszką pokazują się pasy  [ROZWIĄZANY]


przez marcinmarcin 15 stycznia 2020, 12:51
Witam.
Najprawdopodobniej wina sterownika od grafiki.

#3 Re: Dell Vostro 3450 V02- Gdy pracuje na bateri, przy ruchu myszką pokazują się pasy


przez DaCoPL 16 stycznia 2020, 09:49
Instalowałem różne sterowniki i cały czas to samo. Przed chwilą zainstalowałem sterownik ze strony della z 2012 roku i na razie jest ok. Zobaczymy co będzie dalej.

Re: Dell Vostro 3450 V02- Gdy pracuje na bateri, przy ruchu myszką pokazują się pasy


przez Google Adsense [BOT] 16 stycznia 2020, 09:49

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.