English Polski Русский
FORUMDESC_LAPTOP_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Dell p40g La-9591p rev 1 nie działa 1 usb

przez pehol193 16 kwietnia 2018, 17:19
Witam, problem z laptopem jak w temacie nie działa nic w USB (JUSB2) napięcie 5v jest komputer normalnie działa, nie wiem od czego zacząć.

Re: Dell p40g La-9591p rev 1 nie działa 1 usb

przez Google Adsense [BOT] 16 kwietnia 2018, 17:19

#2 Re: Dell p40g La-9591p rev 1 nie działa 1 usb

przez Type5 16 kwietnia 2018, 18:09
Zacznij od pomiaru rezystancji względem masy na wszystkich pinach sygnałowych JUSB2, czyli 2,3,5,6,8,9.
Czy występuje na tej płycie dioda D16?
Samo gniazdo sprawne?

#3 Re: Dell p40g La-9591p rev 1 nie działa 1 usb

przez pehol193 17 kwietnia 2018, 10:12
Na wszystkich pinach rezystancja w KΩ lub MΩ dioda d16 występuje, gniazdo nie jest uszkodzone, nie widać uszkodzeń Fizycznych.
Winna okazała się cewka L39 z 1 strony była lekko skorodowana po wymianie, wszystkie USB działają prawidłowo.

Re: Dell p40g La-9591p rev 1 nie działa 1 usb

przez Google Adsense [BOT] 17 kwietnia 2018, 10:12

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.