English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • Dell Latitude E7250 nie ładuje baterii, nie wykrywa poprawnie zasilacza

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Dell Latitude E7250 nie ładuje baterii, nie wykrywa poprawnie zasilacza

przez viperr2 31 lipca 2020, 18:24
Witam,
Mam problem z laptopem Dell Latitude E7250, nie ładuje baterii. Na początek nie sprawdziłem, że nie wykrywa zasilacza i wymieniłem baterię i dalej nie ładuje, aczkolwiek chodził na baterii do momentu jej rozładowania. Sprawdziłem na kilku oryginalnych zasilaczach na pewno sprawnych i dalej nie wykrywał zasilacza. Rozkręciłem go i znalazłem, że przy układzie PU800 grzeje się kondensator prawdopodobnie PC816, ponieważ nie jest podpisany ale tak wywnioskowałem ze schematu. Kondensator wydaje się być sprawny, zmierzyłem czy nie ma zwarcia, pojemność pokazuje 47nF.

Proszę o pomoc w diagnozie. Czy układ PU800 (CD3301B) jest do wymiany?

Przepraszam zapomniałem najważniejszego:
płyta ZBZ00 LA-A971P REV 1.0 (A00) 2014-10-09

Ostatnio edytowano 1 sierpnia 2020, 11:30 przez viperr2, łącznie edytowano 1 raz

Re: Dell Latitude E7250 nie ładuje baterii, nie wykrywa poprawnie zasilacza

przez Google Adsense [BOT] 31 lipca 2020, 18:24

#2 Re: Dell Latitude E7250 nie ładuje baterii, nie wykrywa poprawnie zasilacza

przez BaesseHoehen 31 lipca 2020, 22:39
hi, I do not have the diagram but if that capacitor heats or the voltage at its ends is high or current is circulating on it, you have tried to unsolder it and measure it with a capacitance meter, test beyond the capacity also the internal resistance and the Q which indicates whether it is in good condition, it could be that it goes under voltage, however try to put another one and see if it heats up

#3 Re: Dell Latitude E7250 nie ładuje baterii, nie wykrywa poprawnie zasilacza

przez viperr2 1 sierpnia 2020, 11:31
Witam podmieniłem kondensator i identyczna sytuacja, dalej się grzeje.

#4 Re: Dell Latitude E7250 nie ładuje baterii, nie wykrywa poprawnie zasilacza

przez matic 1 sierpnia 2020, 17:04
Measure the voltages to ground on all pins of transistors PQ2 and PQ3 with connected power supply.

Transistors PQ2, PQ3 pin count:
Obrazek

#5 Re: Dell Latitude E7250 nie ładuje baterii, nie wykrywa poprawnie zasilacza

przez viperr2 2 sierpnia 2020, 15:37
Znalazłem spaloną diodę PD5, wylutowałem ją i poniżej znalazłem uszkodzony element, proszę o identyfikację (zdjęcie dołączone).
pq2
1-2,75v
2-0,25v
3-3,26

pq3
1-0,25v
2-0,23v
3-0v

Obrazek

#6 Re: Dell Latitude E7250 nie ładuje baterii, nie wykrywa poprawnie zasilacza

przez matic 2 sierpnia 2020, 23:22
As you can see, the board was spilled.
First of all you should thoroughly clean all spill residues. Note that the spill residues are also between the pins of the chip UI3, which should be also cleaned.
Sometimes it is necessary to remove such components from the board that you can clean up spill residue between the pins of such small packages.

The correct procedure for cleaning the spilled board is described in the training section of the forum.

Please, post the picture of the same area of the board after the cleaning.

Re: Dell Latitude E7250 nie ładuje baterii, nie wykrywa poprawnie zasilacza

przez Google Adsense [BOT] 2 sierpnia 2020, 23:22