FORUMDESC_DOCUMENTATION_BIOS_REQUEST

#1 DELL Latitude E5430 - wsad lub lokazlizacja MAC

przez luielektr 6 lipca 2018, 14:26
Witam.
Laptop na płycie LA-7903P z uszkodzonym BIOS'em. Laptop nie uruchamiał się, więc zacząłem od BIOS'u co okazało się, że uruchomiło sprzęt, ale nie do końca.
Jako pierwszą rzecz ściągnąłem BIOS ze strony DELL'a, wypakowałem pliki i do oryginalnego BIOS'u przeniosłem jedynie sam ME Region bo z plików, które uzyskałem z pliku HDR nie udało mi się wyłuskać konkretnych obszarów wsadów (zbyt dużo różnić). Po wgraniu zmodyfikowanego BIOS'u sprzęt ruszył, ale dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu płyty startuje na około 2 sek., resetuje się i dalej działa już prawidłowo. Próbowałem zaktualizować BIOS's spod Win lecz po uruchomieniu aplikacji sprzęt się prawidłowo resetuje lecz nic nie aktualizuje.
Zaprogramowałem kości z tego wątku Schemat Dell Latitude E5430 Compal QXW00 LA-7901P LA-7903P KORBEL 14 i laptop działa prawidłowo lecz w tym przypadku jest sprawa z adresem MAC, który jest wymazany. Mój oryginalny BIOS i ten ściągnięty z forum tak się różnią, że nie jestem wstanie znaleźć gdzie powinien być. I prośbę mam następującą:
- o udostępnienie sprawnego BIOS'u pod płytę LA-7903P Rev.1.0 (A00) lub
- podanie offsetów, w których powinien znajdować się MAC w BIOS'ie dla LA-7901P.
Z góry dziękuję za pomoc

#3 Re: DELL Latitude E5430 - wsad lub lokazlizacja MAC

przez luielektr 12 lipca 2018, 17:22
Powyższe wsady rozwiązały problem.
Dziękuję.

#4 Re: DELL Latitude E5430 - wsad lub lokazlizacja MAC

przez Vogelek23 16 lipca 2018, 18:58
Brak poprawy postu pomimo logowania na forum = ostrzeżenie. Przykro mi :(