English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du) Italiano Українська
  • Dell Latitude 5480- Brak reakcji, identyfikacja uszkodzonego elementu

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Dell Latitude 5480- Brak reakcji, identyfikacja uszkodzonego elementu


przez Brodzio 15 września 2021, 07:57
Witam. Pacjent to DELL Latitude 5480 MB: CDP70 LA-E142P Rev 2.0. Brak reakcji. Nie ładuje.
Znalazłem zwęglony rezystor wraz z urwaną ścieżką. Z jednej strony wchodzi 3.3V a od strony urwanej ścieżki pod pewnym kątem ułożenia sondy w "tulejce" występuje bezpośrednie zwarcie do masy . Element nie jest opisany więc ciężko mi go znaleźć na schemacie. Udało mi się wpiąć zasilaczem laboratoryjnym natomiast pod kamerą termowizyjną nie widać żadnego grzejącego się elementu. Tak czy siak nie wlutuję się do tego pola po wyeliminowaniu zwarcia więc potrzebuję znaleźć element za nim w szeregu zatem mile widziany BOARDVIEW :)
Obrazek

Pozdrawiam.

Re: Dell Latitude 5480- Brak reakcji, identyfikacja uszkodzonego elementu


przez Google Adsense [BOT] 15 września 2021, 07:57

#2 Re: Dell Latitude 5480- Brak reakcji, identyfikacja uszkodzonego elementu


przez Vogelek23 17 września 2021, 23:00
Czy jesteś pewny, że to był rezystor a nie np. kondensator? Nie ma dokumentacji do tej płyty, skąd zatem masz schemat?

#3 Re: Dell Latitude 5480- Brak reakcji, identyfikacja uszkodzonego elementu


przez Brodzio 18 września 2021, 08:08
Mój błąd. Google źle podpowiedziało mi model i z automatu wyszukało e141p zamiast e142p. Dziwna sprawa że nie zauważyłem nagłówka. :frustry:

Pozostałości elementu są tych samych rozmiarów co rezystor. ( kondensator jest wyższy) i posiada czarny " lakier " od strony niezwęglonej.

#4 Re: Dell Latitude 5480- Brak reakcji, identyfikacja uszkodzonego elementu


przez ctro 19 września 2021, 08:45
Nie chcę Cię wprowadzić w błąd, ale zdaje się, że kiedyś posługiwałem się schematem od LA-F401P i podobieństwami przy okazji naprawy tej płyty.

#5 Re: Dell Latitude 5480- Brak reakcji, identyfikacja uszkodzonego elementu


przez ADAMK101 19 września 2021, 11:47
Czy Twoja płyta to 0M11M5 albo 0PTPCW ???
Jeśli nie, to podaj jaką masz płytę .

Re: Dell Latitude 5480- Brak reakcji, identyfikacja uszkodzonego elementu


przez Google Adsense [BOT] 19 września 2021, 11:47
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: clops35 i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.