English Polski Русский
FORUMDESC_LAPTOP_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Dell Inspiron 17 7779 - zwarcie, identyfikacja elementu.

przez ZAKBAJT 14 września 2018, 13:21
Witam,

Mógłby ktoś pomóc w identyfikacji elementu.

Laptop Dell Inspiron 17 7779

0NX6FR
CN-0NX6FR-76206-69L-0994-A00

Na czuja przy 3V z zasilacza serwisowego znalazłem grzejący się element (kondensator). Po jego rozlutowaniu zwarcie ustało i laptop startuje. Nie wiem czy to coś istotnego czy można zostawić bez połączenia.

Chyba że ktoś wie jakie może mieć parametry to podmienię. Chodzi o ten na dole zaraz po prawej obok otworu technicznego.
Obrazek

Re: Dell Inspiron 17 7779 - zwarcie, identyfikacja elementu.

przez Google Adsense [BOT] 14 września 2018, 13:21

#2 Re: Dell Inspiron 17 7779 - zwarcie, identyfikacja elementu.  [ROZWIĄZANY]

przez matic 14 września 2018, 15:54
Hello!

Measure the value of the adjacent capacitor in the same package. Also measure the voltage on this capacitor.

If the voltage is 19V, the value of burned capacitor is more than likely 10µF/25V.

#3 Re: Dell Inspiron 17 7779 - zwarcie, identyfikacja elementu.

przez ZAKBAJT 15 września 2018, 12:06
There is 19,5V (Dell voltage) on berned capacitor and on the same size just next too (also to the ground). I don't have capacitor tester so i put what you suggest (10U/25V) when i find in right size.

Thank you.

Re: Dell Inspiron 17 7779 - zwarcie, identyfikacja elementu.

przez Google Adsense [BOT] 15 września 2018, 12:06

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.