• Dell inspiron 15 , wyświetla prostokąt czarny na ekranie

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Dell inspiron 15 , wyświetla prostokąt czarny na ekranie


przez kaziu202 26 marca 2020, 14:54
Witam , mam na ekranie taki czarny prostokąt od góry ekranu 3 cm na 5 cm lub czasami czarny przez cały ekran lub pocięte paski ,ale ciągle w tym samym miejscu na ekranie. Po odinstalowaniu sterownika grafiki problem znika . pamieć ram podłożyłem . Procesor jest zintegrowany z grafiką . Nie reaguje na temperature. Płyta Iris BSW MB 14279-1 896x3 rev A00

Re: Dell inspiron 15 , wyświetla prostokąt czarny na ekranie


przez Google Adsense [BOT] 26 marca 2020, 14:54

#2 Re: Dell inspiron 15 , wyświetla prostokąt czarny na ekranie


przez Vogelek23 26 marca 2020, 16:15
A może dasz jakieś zdjęcie tego paska czy prostokąta? Tu naprawdę nie ma wróżek, zwłaszcza na dziennej zmianie.

#3 Re: Dell inspiron 15 , wyświetla prostokąt czarny na ekranie


przez kaziu202 26 marca 2020, 21:39
Obrazek

#4 Re: Dell inspiron 15 , wyświetla prostokąt czarny na ekranie


przez Vogelek23 26 marca 2020, 22:22
Według mnie to jest usterka matrycy.

#5 Re: Dell inspiron 15 , wyświetla prostokąt czarny na ekranie


przez kaziu202 27 marca 2020, 09:04
To nie jest matryca, bo jak jest pasek przez cały ekran , to laptop się zawiesza. Odinstaluje grafikę i wtedy jest ok.

#6 Re: Dell inspiron 15 , wyświetla prostokąt czarny na ekranie


przez Vogelek23 27 marca 2020, 15:50
kaziu202 napisał(a):To nie jest matryca, bo jak jest pasek przez cały ekran , to laptop się zawiesza.
To dlaczego dozujesz informacje "na raty"? Skoro przy wystąpieniu paska laptop się zawiesza i istotnie nie można nic zrobić, to uszkodzony może być zarówno chipset grafiki, jak i pamięć VRAM - co jest tym bardziej prawdopodobne, że pasek występuje (według tego, co piszesz) zawsze w tym samym miejscu.

#7 Re: Dell inspiron 15 , wyświetla prostokąt czarny na ekranie


przez kaziu202 27 marca 2020, 17:14
Jak dozuję informacje? Skoro napisałem w pierwszym poście, że po odinstalowaniu grafiki jet ok, a kolega pisze, że to matryca. Nie moja wina że piszę.
Grafika jest w procesorze. Nie ma żadnej dodatkowej pamięci na płycie. Tylko Ram. Wiec jeśli tego problemu nie załatwię jakoś programowo, to płyta do wymiany.

#8 Re: Dell inspiron 15 , wyświetla prostokąt czarny na ekranie


przez Vogelek23 27 marca 2020, 17:20
kaziu202 napisał(a):Jak dozuje informacje ?skoro napisałem w pierwszym poście , że po odinstalowaniu grafiki jet ok
Ale nie napisałeś, że przy wyświetlaniu prostokąta płyta się zawiesza - a to jest akurat dość istotna informacja w tym wypadku. W związku z kolejnymi podanymi informacjami, nasuwa mi się następne pytanie - czy masz 100% pewności, że komputer się zawiesza, a nie np. matryca przestaje odświeżać treść? Jak zachowuje się komputer przy podłączonym zewnętrznym ekranie, gdy pokaże się ten prostokąt - czy obraz na zewnętrznym monitorze również się zawiesza i też pokazuje się ten prostokąt? Jeśli tak, to CPU masz do wymiany.

To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.