• Dell Inspiron 15-5559 Płyta LA-D071P Rev: 1.0 Po zwarciu w DC nie ładuje baterii

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#21 Re: Dell Inspiron 15-5559 Płyta LA-D071P Rev: 1.0 Po zwarciu w DC nie ładuje baterii


przez jendrasso 18 października 2018, 11:05
Ok, a możecie mi wskazać na zdjęciu gdzie mam zlokalizować PR4 i do którego jego pinu mam się wpiąć? Nie umiem go odnaleźć na płycie

Re: Re: Dell Inspiron 15-5559 Płyta LA-D071P Rev: 1.0 Po zwarciu w DC nie ładuje baterii


przez Google Adsense [BOT] 18 października 2018, 11:05

#22 Re: Dell Inspiron 15-5559 Płyta LA-D071P Rev: 1.0 Po zwarciu w DC nie ładuje baterii


przez matic 18 października 2018, 11:16
jendrasso napisał(a):Ok, a możecie mi wskazać na zdjęciu gdzie mam zlokalizować PR4 i do którego jego pinu mam się wpiąć?
I think it should be the one highlighted on the following picture. Check, if its value is 33Ω and check, if it is connected to pin 3 od PQ6.

Obrazek

#23 Re: Dell Inspiron 15-5559 Płyta LA-D071P Rev: 1.0 Po zwarciu w DC nie ładuje baterii


przez jendrasso 18 października 2018, 11:36
jest 33Ohm, i jest przejście pomiędzy PIN 3 PQ6, czyli rozumiem że mam podłączyć drucik pomiędzy jednym z pinów tego PR4 a nogą 36 KBC tak? który PIN PR4, prawy czy lewy?


niestety po przylutowaniu kabelka też jest brak ładowania

#24 Re: Dell Inspiron 15-5559 Płyta LA-D071P Rev: 1.0 Po zwarciu w DC nie ładuje baterii


przez matic 18 października 2018, 12:33
jendrasso napisał(a):który PIN PR4, prawy czy lewy?
Look at schematic part, which I attached in post #20.
If the right pin of resistor PR4 is connected to the pin 3 of PQ6, than you should connect the left pin to pin 36 of KBC chip.

If you did it, check in the BIOS if the power supply is detected. If not, replace the KBC chip.

#25 Re: Dell Inspiron 15-5559 Płyta LA-D071P Rev: 1.0 Po zwarciu w DC nie ładuje baterii


przez jendrasso 18 października 2018, 14:47
Zrobiłem i niestety nadal zasilacz jest na UNKNOWN, czy KBC trzeba programować programatorem czy może samo się zaprogramuje po wlucie? Znacie źródło w którym można takie KBC zakupić? w Polsce z tego co widzę było dostępne tylko to https://sklep.arvika.pl/uklady-smd/6170 ... ished.html
a tak poza tym nie widzę nic innego.
Na zdjęciu sytuacja obecna
Obrazek

#26 Re: Dell Inspiron 15-5559 Płyta LA-D071P Rev: 1.0 Po zwarciu w DC nie ładuje baterii  [ROZWIĄZANY]


przez matic 18 października 2018, 17:22
One more option: try to reflash the BIOS chip in programmer. Don't forget to save the old dump.
BIOS dump is available on the forum: https://www.elvikom.pl/dell-inspiron-15-5559-al15-la-d071p-rev-1-0-a00-t54439.html#p211452

If it does not change anything, replace the KBC chip. If I'm not mistaken that KBC chip does not require programming. It runs through the program, which loads from external memory chip.

I don't know, if it is available in your country.

#27 Re: Dell Inspiron 15-5559 Płyta LA-D071P Rev: 1.0 Po zwarciu w DC nie ładuje baterii


przez jendrasso 18 października 2018, 20:18
Wgranie wsadu z linku który podałeś rozwiązało problem. Dziękuję za pomoc. Jak widać na zdjęciu działa rewelacyjnie.
Obrazek

Re: Dell Inspiron 15-5559 Płyta LA-D071P Rev: 1.0 Po zwarciu w DC nie ładuje baterii


przez Google Adsense [BOT] 18 października 2018, 20:18

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.