English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du) Italiano Українська
  • Dell E6330, MB: LA-7741P rev:1.0 - działa 30 minut, nie działa aktualizacja BIOS

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Dell E6330, MB: LA-7741P rev:1.0 - działa 30 minut, nie działa aktualizacja BIOS


przez HotIce 17 września 2021, 22:05
Cześć,
Do laptopa wskazanego w tytule kupiłem używaną płytę, taką samą jak poprzednia uszkodzona, która w nim była. Po pierwszym uruchomieniu chciałem wejść do ustawień bios, okazało się że jest założone hasło. Znalazłem stronę na której można wygenerować hasło na podstawie kodu, potem zatwierdzić ctrl+enter - udało się, hasło się usunęło. Po instalacji systemu Win 10 Pro, okazało się że laptop wyłącza się po 30 min., czyli wygląda na problem z ME... Chciałem wykonać update biosu do wersji A21 ( obecnie jest A09) ze strony Dell, niestety pokazuje się ekran przygotowania do aktualizacji, pasek postępu, restart i nic - system startuje od nowa ale aktualizacja się nie wykonuje, o co tu chodzi? numer seryjny wykryty automatycznie dla mojego laptopa to 3XT84X1 Poza tym jeśli chcę zainstalować sterownik oznaczony "Instalator składników oprogramowania Intel Management Engine" wyświetla się że to nie odpowiednia platforma...

Re: Dell E6330, MB: LA-7741P rev:1.0 - działa 30 minut, nie działa aktualizacja BIOS


przez Google Adsense [BOT] 17 września 2021, 22:05

#2 Re: Dell E6330, MB: LA-7741P rev:1.0 - działa 30 minut, nie działa aktualizacja BIOS


przez pehol193 19 września 2021, 12:13
Spróbuj zainstalować BIOS z E6320 lub E6340. Obawiam się jednak, że problem z ME nie ulegnie poprawie po aktualizacji BIOSU z poziomu systemu. Polecam jednak kości zaprogramować czystym wsadem z forum.

Re: Dell E6330, MB: LA-7741P rev:1.0 - działa 30 minut, nie działa aktualizacja BIOS


przez Google Adsense [BOT] 19 września 2021, 12:13
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.