English Polski Русский
FORUMDESC_LAPTOP_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 DELL D430 nie wykrywa SSD mSATA

przez pyku96 10 sierpnia 2018, 19:16
Witam. Dell d430 nie wykrywa dysku ssd msata, dysk jest zamontowany na przejściówce zif na msata. Bios aktualnie a09. Czy do takiej konfiguracji potrzebna jest modyfikacja bios? Znalazłem kilka tematów na ten temat i nic nie było wspomniane o modyfikacji biosu. Dysk jaki posiadam to Samsung Sm841 Mz-mpd128d 128gb, adapter mSATA TO CE(ZIF) M819 zakupiony z Chin. Dysk w innym laptopie jest wyrywany, co do adaptera nie mam pewności czy jest sprawny, zauważyłem tez nieprzylutowane "nóżki" w adapterze, Czy tak powinno być? niżej zdjęcie ( te białe nie są w ogóle ocynowane)
Płyta główna LA-3741P
Obrazek

Ostatnio edytowano 11 sierpnia 2018, 13:35 przez pyku96, łącznie edytowano 1 raz

Re: DELL D430 nie wykrywa SSD mSATA

przez Google Adsense [BOT] 10 sierpnia 2018, 19:16

#2 Re: DELL D430 nie wykrywa SSD mSATA

przez Type5 10 sierpnia 2018, 21:46
Wygląda na to, że te "nóżki" są specjalnie nieprzylutowane, zabezpieczone lakierem przed zwarciem.

Ostatnio edytowano 10 sierpnia 2018, 21:59 przez Type5, łącznie edytowano 1 raz

#3 Re: DELL D430 nie wykrywa SSD mSATA

przez pyku96 10 sierpnia 2018, 21:55
To gdzie szukać problemu? Oglądałem zdj tych adapterów na serwisach aukcyjnych i tez te nóżki są białe. Czy pomiarami można sprawdzić ten adapter? Gdzie szukać problemu?

#4 Re: DELL D430 nie wykrywa SSD mSATA  [ROZWIĄZANY]

przez Type5 10 sierpnia 2018, 22:15
Oryginalny dysk działa?
Może coś z taśmą?
Nie podłączyłeś odwrotnie taśmy do adaptera?

#5 Re: DELL D430 nie wykrywa SSD mSATA

przez pyku96 10 sierpnia 2018, 22:42
Oryginalny dysk działa. Taśmę podłączyłem prawidłowo.
@ edit Po wymianie adaptera dysk działa prawidłowo.
w nowym adapterze ''nóżki są identyczne''
Dziękuję bardzo za pomoc.

Re: DELL D430 nie wykrywa SSD mSATA

przez Google Adsense [BOT] 10 sierpnia 2018, 22:42

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.