English Polski Русский Slovenščina
  • Asus X550Z - rozładowuje akumulator

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Asus X550Z - rozładowuje akumulator


przez luielektr 16 stycznia 2020, 10:52
Witam.
Sprzęt na płycie X550ZE. Usterka: po wyłączeniu laptopa i odpięciu go od zasilacza po około 3 dobach akumulator jest rozładowany do zera.
Przy ODPIĘTYM akumulatorze i podpiętym zasilaczu (płyta wyłączona) płyta przez około pierwsze 5 sek. pobiera 28mA (przy 19V), a po tym czasie wzrasta do 45mA jednocześnie zaświecając kontrolkę ładowania (kolor pomarańczowy) i następuje załączenie przetwornicy chargera (na pinach zasilania akumulatora pojawia się napięcie 16,5V mimo, że NIE MA PODPIĘTEGO akumulatora).
Po około 5 min. kontrolka ładowania akum. zaczyna mrugać (akumulator odpięty) i przetwornica chargera wyłącza się, ale czy nie jest to normalne w tej płycie bo na złączu baterii nie ma pinu detekcji wpięcia akumulatora, więc próba ładowania rozpoczyna się bezwzględnie?!
Zauważyłem, że minimalnie robił się ciepły kontroler LAN, więc po odlutwaniu zwory od zasilania LAN'u zachowanie płyty jest identyczne lecz prądy spadły - na początku 20mA, następnie 30mA (po około 36h akumulator rozładował się do 80% ze 100% i prąd ładowania rozpoczął się przy około 900mA - płyta wyłączona).
Proces ładowania akumulatora wydaje się przebiegać prawidłowo. Napięcia na akumulatorze po naładowaniu to 17,3V.
Przy tak małym prądzie raczej nie mam szans namierzyć, czy jest coś przywarte.
Profilaktycznie wymieniłem charger'a i KBC.
Macie jakieś sugestie co do dalszego postępowania? Czy prądy przy wyłączonej płycie są prawidłowe? Akumulator może mieć taką upływność?
Z góry dziękuję

Re: Asus X550Z - rozładowuje akumulator


przez Google Adsense [BOT] 16 stycznia 2020, 10:52

#2 Re: Asus X550Z - rozładowuje akumulator


przez matic 18 stycznia 2020, 16:16
Hello!

Measure the voltages to ground on all coils, when the laptop is turned off with connected battery only (without power supply connected).

#3 Re: Asus X550Z - rozładowuje akumulator


przez luielektr 20 stycznia 2020, 09:35
Z laptopem już wszystko w porządku. Zostawiłem go wyłączonego od czwartku do poniedziałku i akumulator nie rozładował się już do zera, a jedynie o te 15%/20%. Wydaje mi się, że to już akumulator jest wykończony co z resztą potwierdził klient.
Dzięki za zainteresowanie.

Re: Asus X550Z - rozładowuje akumulator


przez Google Adsense [BOT] 20 stycznia 2020, 09:35

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: clops35 i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.