English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • Asus X541U - nie działa na baterii i nie ładuje

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Asus X541U - nie działa na baterii i nie ładuje


przez Zdydam 24 marca 2020, 20:14
Witam,

Asus X541UVK REV 2.0 nie działa na baterii oraz nie ładuje baterii. Płyta po zalaniu - została wyczyszczona.
Po podłączeniu zasilania dioda od ładowania cały czas świeci na pomarańczowo. Laptop ogólnie sprawny - w managerze urządzeń wszystko działa prawidłowo. Tylko ta usterka.
Wymieniłem charger nadal brak zmian.
Na rezystorze pomiarowym na głównej linii zasilania ustawiając na diody 1284. Z tego co wiem powinno być powyżej skali.
Proszę o pomoc.

Edit
Sprawa została rozwiązana. Nietypowe rozwiązanie w tym modelu. Bateria nie włącza się bez wkręcenia śrubki obok złącza baterii. Śrubka mostkuje ze sobą 2 piny.

Re: Asus X541U - nie działa na baterii i nie ładuje


przez Google Adsense [BOT] 24 marca 2020, 20:14

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.