• ASUS Tuf Fx505dd rev2. Nie uruchamia sie, nie ładuje baterii.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 ASUS Tuf Fx505dd rev2. Nie uruchamia sie, nie ładuje baterii.


przez alb3rt 8 marca 2022, 07:20
Na początku jako nowy użytkownik chciałby powitać grono forumowiczów. Mam nadzieję że pomożecie.

Temat dotyczy
Model: Asus TUF Gaming FX505DT
Platforma: FX505DD rev 2.0
Procesor: Ryzen 5 3550H YM3500C4T4MFG
Grafika: Nvidia GTX 1650 N18P-G0-A1
KBC: IT8987E
Kość BIOS: MX25U12873

W laptopie po podłączeniu zasilania podświetla się tylko klawiatura.
Brak reakcji na włącznik, nie świecą diody, brak ładowania baterii.

Pobór prądu po podaniu napięcia 0.04A bez ram i baterii. Lekko ciepłe CPU.

Na zdjęciu zaznaczyłem obecne napięcia na cewkach. Cewki bez opisu mają wg. mnie dobrą rezystancję względem masy więc nie zaznaczałem.
Tranzystory sprawdzone. Brak zwarć.

Co mogę jescze sprawdzić? Zaznaczam że nie mam bogatego doświadczenia w naprawie płyt.
Pozdrawiam.

Obrazek

Re: ASUS Tuf Fx505dd rev2. Nie uruchamia sie, nie ładuje baterii.


przez Google Adsense [BOT] 8 marca 2022, 07:20

#2 Re: ASUS Tuf Fx505dd rev2. Nie uruchamia sie, nie ładuje baterii.  [ROZWIĄZANY]


przez Vogelek23 8 marca 2022, 12:42
Najprawdopodobniej uszkodzony jest CPU - tutaj identyczny przypadek z diagnozą uszkodzenia procesora: post263453.html#p263453

#3 Re: ASUS Tuf Fx505dd rev2. Nie uruchamia sie, nie ładuje baterii.


przez alb3rt 8 marca 2022, 15:46
Widziałem ten wątek już wcześniej. Niby objawy są takie same, ale może jednak można jeszcze coś sprawdzić.
Dodam że bios był już wgrywany inny.

#4 Re: ASUS Tuf Fx505dd rev2. Nie uruchamia sie, nie ładuje baterii.


przez alb3rt 9 marca 2022, 18:29
Wykonałem więcej pomiarów i okazuje się że nie ma +3v na nodze 11 KBM.
Nie mogę znaleźć na płycie 3v LDO, więc utknąłem w miejscu.

#5 Re: ASUS Tuf Fx505dd rev2. Nie uruchamia sie, nie ładuje baterii.


przez Vogelek23 9 marca 2022, 20:12
alb3rt napisał(a):Wykonałem więcej pomiarów i okazuje się że nie ma +3v na nodze 11 KBM.
A to akurat nie może dziwić - napięcie na n. 11 kontrolera KBC jest to napięcie +3VS, pochodzące z tranzystora Q9106, który jest załączany dopiero po poprawnym włączeniu płyty. Ponieważ u Ciebie płyta jest włączana niepoprawnie, brak tego napięcia jest zrozumiały. Proponuję zmierzyć napięcie do masy na n. 83 kontrolera KBC przy "włączonej" płycie. Dodatkowe pytanie: jakie jest napięcie na cewkach, zasilających procesor (dwie cewki o oznaczeniach R22, gdzie podałeś rezystancję do masy 5,2 Ohm)?

#6 Re: ASUS Tuf Fx505dd rev2. Nie uruchamia sie, nie ładuje baterii.


przez alb3rt 9 marca 2022, 20:52
Napięcia na cewkach zasilających procesor R22 brak.
KBC n. 83- 0V

#7 Re: ASUS Tuf Fx505dd rev2. Nie uruchamia sie, nie ładuje baterii.


przez alb3rt 15 marca 2022, 22:00
Miałem cichą nadzieję że to nie CPU jest uszkodzony, ale jednak to on.
Temat uważam za zamkniety

Re: ASUS Tuf Fx505dd rev2. Nie uruchamia sie, nie ładuje baterii.


przez Google Adsense [BOT] 15 marca 2022, 22:00

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.