• Asus TP550L, płyta TP550LD - nie działa klawiatura i touchpad.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Asus TP550L, płyta TP550LD - nie działa klawiatura i touchpad.


przez janoszw 4 stycznia 2017, 15:07
Jak w temacie, klawiatura podmieniona na inną i to samo. Laptop był zalany, uszkodzenia w chargerze zostały naprawione. KBC IT8585E nie miało śladów zalania ale złącze klawiatury już tak. Złącze zostało wymienione i przejścia do KBC są. Po za tym laptop działa i pisać można jedynie na ekranie dotykowym. Nie ma do tego schematu więc ciężko się pracuje. Posiłkując się boardview'em do N550JV z takim samym KBC odkryłem że na złączu klawiatury mam 3,3V na nogach KSIx oraz 0V na nogach KSOx. Klawiatura nie działa także w biosie.
Wygląda to trochę jakby laptop był w trybie tabletu i klawiatura i touchpad był zdezaktywowany.
Napięcia na touchpadzie: zasilanie 3.3V, SDA 3.3V, SCL 0,03V.

Re: Asus TP550L, płyta TP550LD - nie działa klawiatura i touchpad.


przez Google Adsense [BOT] 4 stycznia 2017, 15:07

#2 Re: Asus TP550L, płyta TP550LD - nie działa klawiatura i touchpad.


przez janoszw 17 stycznia 2017, 23:44
Wymieniłem KBC i wgrałem nowy bios - bez rezultatu. Temat dalej aktualny.

#3 Re: Asus TP550L, płyta TP550LD - nie działa klawiatura i touchpad.


przez pawel80 18 stycznia 2017, 01:35
A ten bv, nie będzie bardziej podobny do twojej płyty?
Ile pinów masz na złączu od touchpada?

#4 Re: Asus TP550L, płyta TP550LD - nie działa klawiatura i touchpad.


przez janoszw 18 stycznia 2017, 11:15
Po zdjęciach płyty widzę, że ten bv będzie zupełnie inny, chociażby KBC jest BGA i inne rozmieszczenie wszystkiego.
Na touchpadzie mam 8 pinów ale wygląda jakby używane były tylko 4 z napięciami jak w pierwszym poście.

#5 Re: Asus TP550L, płyta TP550LD - nie działa klawiatura i touchpad.


przez pawel80 18 stycznia 2017, 12:08
Zamieść zdjęcia płyty w dobrej rozdzielczości, może choć trochę to pomoże w rozwiązaniu problemu

#6 Re: Asus TP550L, płyta TP550LD - nie działa klawiatura i touchpad.


przez janoszw 22 stycznia 2017, 16:21
Podczas kolejnego dokonywania pomiarów na złączu klawiatury nagle zaczęło wszystko działać i działa już kilka dni. Nie udało mi się znaleźć przyczyny tego zachowania więc postanowiłem się cieszyć z działającego laptopa.

#7 Re: Asus TP550L, płyta TP550LD - nie działa klawiatura i touchpad.


przez janoszw 22 stycznia 2017, 16:21
Podczas kolejnego dokonywania pomiarów na złączu klawiatury nagle zaczęło wszystko działać i działa już kilka dni. Nie udało mi się znaleźć przyczyny tego zachowania więc postanowiłem się cieszyć z działającego laptopa.

Re: Asus TP550L, płyta TP550LD - nie działa klawiatura i touchpad.


przez Google Adsense [BOT] 22 stycznia 2017, 16:21
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 4 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.