• Asus ROG GL703GE - brak podświetlenia RGB, klawiatura nie działa

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Asus ROG GL703GE - brak podświetlenia RGB, klawiatura nie działa


przez Unknown 19 listopada 2020, 19:01
Pacjent Asus GL703GE,
Model płyty: DABKNBMB8D0 REV. D


CPU i7-8750
GPU GTX 1050Ti
KBC ITE8789E


Z relacji użytkownika z dnia na dzień przestała działać klawiatura i jej podświetlenie RGB.
Klawiatura nie jest w ogóle wykrywana, nawet w biosie. jedyny przycisk, który działa to POWER.

Laptop nie był zalany, nie widać śladów korozji. Klawiatura testowana na SVODie. Większość klawiszy działa poprawnie.

Nie znalazłem żadnego schematu ani boardview. Może ktoś z Was ma dostęp? bardzo bym prosił o udostępnienie. z tego względu bardzo proszę o pomoc.

Najlepszy smaczek to to, że laptop jest 11 dni po zakończeniu gwarancji. :frustry:

Re: Asus ROG GL703GE - brak podświetlenia RGB, klawiatura nie działa


przez Google Adsense [BOT] 19 listopada 2020, 19:01

#2 Re: Asus ROG GL703GE - brak podświetlenia RGB, klawiatura nie działa


przez Lesio23 19 listopada 2020, 20:41
Większość klawiszy działa poprawnie.

Tutaj nie bardzo rozumiem, testowałeś wszystkie klawisze i część nie działa, czy przetestowałeś wybiórczo kilka klawiszy??
Klawiatura na USB działa poprawnie?
Należałoby sprawdzić połączenie pomiędzy złączem klawiatury, a pinami KBC.
Jesli tu będzie ok, to zanim wymienisz klawiaturę przeprogramuj bios i kbc.

#3 Re: Asus ROG GL703GE - brak podświetlenia RGB, klawiatura nie działa


przez Unknown 19 listopada 2020, 21:31
Podłączyłem na szybko, stąd naciskałem kilka przycisków i on były ok. Klawiaturę inna, sprawną podłączyłem i jest ta sama sytuacja.

Klawiatura na USB działa poprawnie.

Bios przeprogramowany, bez zmian.

Teraz pytanie, KBC programuje się automatycznie z wsadu bios czy trzeba mu ręcznie wgrać?

#4 Re: Asus ROG GL703GE - brak podświetlenia RGB, klawiatura nie działa


przez Lesio23 19 listopada 2020, 22:01
Z informacji które znalazłem w internecie, to KBC należy zaprogramować w programatorze.

PS Podaj model płyty głównej.

#6 Re: Asus ROG GL703GE - brak podświetlenia RGB, klawiatura nie działa


przez Unknown 22 listopada 2020, 11:21
Lesio23 napisał(a):Tutaj masz wsad bios +EC asus-gl703ge-mb-dabknbmb8d0-t62380.html


Dzięki Ci bardzo. Niestety przez SVOD nie mogę się połączyć z KBC. ITE is BUSY mam cały czas.
Chyba, że masz może PINOUT dla złącza klawiatury? Złącze klawiatury jest 36 pinowe.

Muszę znaleźć kogoś z programatorem i go wylutować.

#7 Re: Asus ROG GL703GE - brak podświetlenia RGB, klawiatura nie działa


przez pietrucha18 22 listopada 2020, 13:16
Zasilanie RGB jest?

#8 Re: Asus ROG GL703GE - brak podświetlenia RGB, klawiatura nie działa  [ROZWIĄZANY]


przez sebastiank 22 listopada 2020, 14:20
Z tego co pamiętam to są tam 2 programowalne ITE. ten przy klawiaturze powinien się zaprogramować przez złącze klawiatury, do tego drugiego nie udało mi się "dostać" - wymieniałem ze względu na brak sterowania wentylatorem. Za trzecim razem trafiłem na "czysty" i sam się zaprogramował (na 2 wcześniejszych płyta martwa). Po moich próbach programowania nie działała mi klawiatura i podświetlanie klawiatury - zaprogramowanie tego przy klawiaturze przywróciło sprawność.
Możliwe, że masz uszkodzony ten przy klawiaturze - z jego programowaniem nie powinno być problemu.
Popróbuj z podłączaniem zasilania w różnych momentach, może uda się zaprogramować to KBC.
P.S. Ja używam JIG SAS (wersja turecka Vertyanov).

#9 Re: Asus ROG GL703GE - brak podświetlenia RGB, klawiatura nie działa


przez Unknown 10 stycznia 2021, 09:40
Wymieniony IT8296E-120A, znajdujący się koło złącza klawiatury.
układ programuje się sam po wlutowaniu.

Klawiatura wróciła do życia.

dziękuję za pomoc.

Re: Asus ROG GL703GE - brak podświetlenia RGB, klawiatura nie działa


przez Google Adsense [BOT] 10 stycznia 2021, 09:40

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: clops35 i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.