English Polski Русский
FORUMDESC_LAPTOP_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Asus R510JX brak ładowania.

przez Stani 13 czerwca 2019, 21:22
Laptop jak w temacie.
Model: ASUS R510JX
Platforma: X550JX rev:2.0
Obsada:
CPU i7-4720HQ
GPU GTX950M
Brak ładowania.
Charger 735.
VCC - 19,2V
ACDET - 2,67V
ACOK - 3,05V
Napięcie na baterii 2,47V i nie rośnie. Prąd 2mA, chwilami wzrasta do 16mA. Przebiegi SDA i SCL są. Tak jest po wymianie chargera i tranzystorów kluczujących. Przed wymianą był pobór ciagły 80mA. Oczywiście mowa o stby.
Miga kontrolka pomarańczowa.
Bez baterii laptop sie uruchamia. Z baterią próbuje wystartować ale przechodzi w stby. Przed wymianą chargera uruchamiał się z baterią chociaż tak jak wyżej pisałem też nie ładował i napięcie też było na baterii 2,4V.

Re: Asus R510JX brak ładowania.

przez Google Adsense [BOT] 13 czerwca 2019, 21:22

#2 Re: Asus R510JX brak ładowania.

przez matic 16 czerwca 2019, 15:19
Hello!

Measure the voltages to ground on all pins of battery connector with and without connected battery (charger connected all the time).

Re: Asus R510JX brak ładowania.

przez Google Adsense [BOT] 16 czerwca 2019, 15:19

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.