• ASUS K56CM po zalaniu - brak audio K56CM Motherboard REV2.0

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 ASUS K56CM po zalaniu - brak audio K56CM Motherboard REV2.0


przez nightkingpl 23 maja 2019, 17:26
Dzień dobry wszystkim!

Jestem początkującym serwisantem, otrzymałem ASUSa K56CM po zalaniu w
okolicy PCH. Po oczyszczeniu płyty z zalania płyta wstała, wszystko działa
poza układem audio.

Oznaczenie płyty: K56CM Motherboard REV2.0

Karta nie jest wykrywana. Na Windows brak jakichkolwiek znaków życia w
menadżerze, na Linuxie po wpisaniu komendy lspci, karta nie zgłasza się na
liście.

Zmierzyłem piny 1, 9, 25, 38, 39, 46 na układzie ALC277. Na każdym z nich
jest napięcie.

Proszę o podpowiedź co można tutaj jeszcze sprawdzić, bo jak rozumiem układ
dostaje zasilanie ale informacja z niego nie wraca do PCH? Proszę mnie
poprawić jeśli się mylę.

Pozdrawiam

Re: ASUS K56CM po zalaniu - brak audio K56CM Motherboard REV2.0


przez Google Adsense [BOT] 23 maja 2019, 17:26

#2 Re: ASUS K56CM po zalaniu - brak audio K56CM Motherboard REV2.0


przez Vogelek23 23 maja 2019, 18:17
nightkingpl napisał(a):Zmierzyłem piny 1, 9, 25, 38, 39, 46 na układzie ALC277. Na każdym z nich jest napięcie.
A konkretnie to jakie? My nie operujemy tutaj określeniami "jest napięcie" albo "nie ma napięcia". Napięcie może być, ale np. nieprawidłowe.

nightkingpl napisał(a):bo jak rozumiem układ dostaje zasilanie ale informacja z niego nie wraca do PCH? Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.
Poprawiam więc - my nie wiemy, czy układ dostaje PRAWIDŁOWE napięcie, natomiast komunikacja z PCH występuje po magistrali HDA , przy czym PCH pełni tutaj rolę hosta. Informacje pomiędzy PCH a kodekiem przepływają w obu kierunkach.

nightkingpl napisał(a):po zalaniu w okolicy PCH
Może być tak, że pod PCH nadal jest "kisiel", czyli pozostałości po zalaniu, które powodują, że kodek nie jest wykrywany. Tego też nie wiemy, bo bez demontażu układu nie zajrzysz pod niego (nie spodziewam się, żebyś miał dostęp do X-RAY, jeśli jesteś początkującym serwisantem). Zacznij przede wszystkim od zamieszczenia wyraźnej fotografii w wysokiej rozdzielczości okolic PCH i kodeka dźwięku (są obok siebie, więc tym bardziej musimy widzieć, co się tam "odwaliło").

Re: ASUS K56CM po zalaniu - brak audio K56CM Motherboard REV2.0


przez Google Adsense [BOT] 23 maja 2019, 18:17

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.