• ASUS K51AC po wymianie 216-0674026 na nowy artefakty

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 ASUS K51AC po wymianie 216-0674026 na nowy artefakty


przez adi553 30 lipca 2014, 14:50
Witam, mam asusa K51AC w którym wymieniłem układ BGA 216-0674026 na nowy DC13 i po 8 miesiącach wrócił z artefaktami na ekranie lub po 15 minutach gaśnie i nie za każdym razem można go włączyć. Zrobiłem reball tego układu i podziałał on około 2 tygodni. Teraz wlutowując nowy układ ( odrazu z kuleczkami ołowiowymi) lapek chwilę podziałał, lecz po kilku minutach znowu na nowym układzie pojawiły się artefakty. Sprawdziłem temp i bez obciążenia to jest około 60-65 stopni. Jaka może być przyczyna że tak się dzieje? Czyżby co innego niż BGA było uszkodzone?

Re: ASUS K51AC po wymianie 216-0674026 na nowy artefakty


przez Google Adsense [BOT] 30 lipca 2014, 14:50

#2 Re: ASUS K51AC po wymianie 216-0674026 na nowy artefakty


przez grisza69 30 lipca 2014, 16:56
Wymiełeś termopad po wymianie układu?

#3 Re: ASUS K51AC po wymianie 216-0674026 na nowy artefakty


przez adi553 31 lipca 2014, 09:09
Oczywiście, termopad Taica oraz dałem nową paste na procesor. Wyczyściłem też radiator, także powinno być dobrze. Headpipe przewodzi ciepło, pozatym założyłem dla sprawdzenia drugie chłodzenie i to samo było.
Klient powiedział że laptop spadł mu rogiem z odległości około 1 metra jakiś czas temu na podłogę. I przy docisku laptopa w okolicach klawiatury numerycznej jest jakaś zmiana ale tylko w częstotliwości pojawiania się pasków bardziej lub mniej. Czy to może oznaczać mikropęknięcia na płycie głównej po czymś takim?

#4 Re: ASUS K51AC po wymianie 216-0674026 na nowy artefakty


przez grisza69 31 lipca 2014, 10:22
Podejrzane masz dwie rzeczy :
1 Kulki ołowiowe na nowym 026 nie występują - wskazuje to na nie pewne źródło układu.
2 Temperatura bez obciążenia ( wykluczam błędy systemu wirusy etc ) powyżej 60 stopni za wysoka jak na nowy most, powinna się wahać w okolicach 48 - 54 stopnie.

Mikropęknięcia jak najbardziej możliwie, szczególnie pod podstawką procesora ale, zanim zaczniesz się tym zajmować ja na Twoim miejscu założyłbym inny 026.

Re: ASUS K51AC po wymianie 216-0674026 na nowy artefakty


przez Google Adsense [BOT] 31 lipca 2014, 10:22
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.