• Asus K51AB rev 2.1 brak obrazu

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Asus K51AB rev 2.1 brak obrazu


przez maciek1221 16 stycznia 2017, 10:51
Witam,
laptop Asus z płytą główną k51AB rev 2.1.
Laptop trafił do mnie z brakiem obrazu. Jakiś czas wcześniej w innym serwisie zrobili wygrzewanie układu i oddali klientowi. Po otwarciu laptopa klej na układzie 216-0752001 był nie ruszony, laptop nie reagował na podgrzewanie. Z racji wadliwości tego układu od razu go wymieniłem, niestety nie przyniosło to oczekiwanego efektu.

Prąd po włączeniu rośnie do 1,3A a następnie gwałtownie spada do 0,4A i tak stoi.
Próbowałem podgrzać 218-0660017, nie dało to efektu. Zauważyłem, że klej jest usunięty wokól układu, ale nie spod niego, może to on został grzany i w końcu całkiem padł?
Programowałem bios, nie ma efektu.

Nie stawiałem drugi raz 216-0752001 ponieważ układ siadł idealnie, a boję się żeby nie padł od przegrzania itp. A może objawy wskazują na właśnie źle postawiony układ?

Podstawiałem procesor, ram, bateria rtc 3,0V.

Re: Asus K51AB rev 2.1 brak obrazu


przez Google Adsense [BOT] 16 stycznia 2017, 10:51

#2 Re: Asus K51AB rev 2.1 brak obrazu


przez mmike 16 stycznia 2017, 11:00
Co mówi tester socketu? Jak wyglądał pobór przed wymiana układu? Dlaczego stwierdziłeś uszkodzenie mostu północnego?

#3 Re: Asus K51AB rev 2.1 brak obrazu


przez maciek1221 16 stycznia 2017, 11:06
Tester socketu - nie posiadam.
Pobór podobny.
Stwierdziłem z opisu usterki przez klienta, założyłem, że skoro już ktoś grzał układ to mógł nie zareagować na kolejne podgrzanie.

#4 Re: Asus K51AB rev 2.1 brak obrazu


przez mmike 16 stycznia 2017, 11:08
Tester socketu - nie posiadam.
To nam blokuje dalszą diagnozę. Napięcia na cewkach obecne? Z Twojego opisu wynika że ktoś grzał południe a nie północ.

#5 Re: Asus K51AB rev 2.1 brak obrazu


przez maciek1221 16 stycznia 2017, 11:14
Tak napięcia obecne na wszystkich cewkach.
Układ musiał być bardzo słabo podgrzany, nie ma śladu po topniku, a patrzą z góry wygląda jakby był fabryczny klej.

#6 Re: Asus K51AB rev 2.1 brak obrazu


przez mmike 16 stycznia 2017, 11:18
Układ musiał być bardzo słabo podgrzany, nie ma śladu po topniku, a patrzą z góry wygląda jakby był fabryczny klej.

Od początku bo lekki chaos się nam wdarł, wymieniłeś północ lecz w pierwszym poście napisałeś iż widać iż grzane było południe. Rozumiem że wymieniłeś północ strzelając iż to ono zostało podgrzane i jest uszkodzone?

#7 Re: Asus K51AB rev 2.1 brak obrazu


przez maciek1221 16 stycznia 2017, 11:20
Wymieniłem układ 216-0752001. Po dokładnym obejrzeniu rzeczywiście widać, że mogło być wygrzewane SB.

#8 Re: Asus K51AB rev 2.1 brak obrazu


przez mmike 16 stycznia 2017, 11:34
Przeprogramuj bios jeżeli pobór w znacznym stopniu nie będzie różnił się od obecnego, a nie masz możliwości sprawdzenia testerem socketu-wymień południe.

#9 Re: Asus K51AB rev 2.1 brak obrazu


przez maciek1221 16 stycznia 2017, 11:48
Tak jak pisałem, bios już przeprogramowałem i nie zmieniło to poboru prądu.

Mocne podgrzanie południa sprawiło, że pobór rośnie do 1,7A, później spada do 0,5A, podejrewam, że to jest kwestia temperatury, ale może jednak wskazówka? Ok, będę musiał zamówić układ.

#10 Re: Asus K51AB rev 2.1 brak obrazu


przez mmike 16 stycznia 2017, 11:54
Tak jak pisałem, bios już przeprogramowałem i nie zmieniło to poboru prądu.


Przepraszam nie doczytałem, owszem temperatura powoduję zwiększenie poboru jednakże może to być również cenna wskazówka, wymień układ poformuj o efektach. Pozdrawiam

Re: Asus K51AB rev 2.1 brak obrazu


przez Google Adsense [BOT] 16 stycznia 2017, 11:54
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.