• Asus K50AB problem z ACPI

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Asus K50AB problem z ACPI


przez Sylas25 24 października 2016, 20:26
Witam wszystkich.
Koledzy mam problem z laptopem jak temacie, czyli Asus K50AB, model płyty K40AB rev. 1.3G. Problem polega na tym że nie można zainstalować na nim ŻADNEGO systemu operacyjnego Windows. Oryginalnie jest Vista która też podczas ładowania wyrzuca bluescreen i powoduje restart komputera. Próbowałem zainstalować kopie windows 7 i w pewnym momencie gdzie powinien wyskoczyć ekran o wyborze języka wyskakuje bluescreen z napisem "the bios system is not acpi compilant" czy coś w tym rodzaju. Podobnie jest też z windows 8 oraz starym windowsem XP. Próbowałem wgrywać nowszy BIOS w wersji 2.20 ale nie dało to żadnego efektu. Wgrałem programatorem starszy czyli 2.13 (innego już nie ma na stronie producenta) i też nic z tego. Czytałem na forach oraz rozmawiałem z zaprzyjaźnionym serwisem, iż może pomóc wymiana mostka południowego. Mostek wymieniony na nowy a problem jak był tak był. Jeśli ktoś miał podobny przypadek bądź mógłby mi pomóc to bardzo bym prosił gdyż już nie mam pomysłów co do laptopa. Znajomy którego jest ten laptop mówił mi że zawsze oglądał filmy na podszybiu (jest kierowcą TIRa) i jakiś serwisant powiedział mu że przegrzał laptopa na słońcu i uszkodziła się płyta główna :). Narazie się nie poddaję, aczkolwiek mam go już powoli dosyć.
z góry dziękuję za pomoc.

Re: Asus K50AB problem z ACPI


przez Google Adsense [BOT] 24 października 2016, 20:26

#2 Re: Asus K50AB problem z ACPI


przez amorphe 24 października 2016, 21:47
Podstawiałeś drugi, czysty dysk ?

I najważniejsze.
Podgrzej grafikę - tylko zasłoń (np. folią aluminiową) północ, aby ograniczyć wpływ gorącego powietrza na sam most północny.
Po zamontowaniu chłodzenia spróbuj jeszcze raz zainstalować system.

#3 Re: Asus K50AB problem z ACPI


przez Sylas25 25 października 2016, 09:18
Dysk podstawiałem inny. Bez skutku. Dzisiaj podgrzeje grafikę i napiszę czy coś dało czy nic.

#4 Re: Asus K50AB problem z ACPI


przez jurek1980 26 października 2016, 02:47
Na 90 proc to ustawienia bios i kwestia wersji. Wgraj najnowszą wersję. O ile pamiętam komputer miał 2 karty vga i w biosie mżna bylo ustawić by korzystał tylko z discreet vga (dGPU). Na tych ustawieniach wgrywaj system.

#5 Re: Asus K50AB problem z ACPI


przez morph 26 października 2016, 09:09
Witaj

Do weryfikacji również RAM i CPU, sprawdzałeś?

#6 Re: Asus K50AB problem z ACPI


przez Sylas25 30 października 2016, 20:40
jurek 1980 niewiem czy czytałeś wogóle mój pierwszy post na którym napisałem że są tylko 2 BIOSy na stronie producenta, 2.13 oraz 2.20 skoro wgrałem najnowszy i nic nie dało to wgrałem starszy i też nic. RAM i CPU podstawiane i to samo. Podgrzewałem również osobno most północny oraz grafikę i to samo. Brakuje mi już pomysłów.

#7 Re: Asus K50AB problem z ACPI


przez jurek1980 31 października 2016, 00:26
Sylas25, jakbym nie czytał to bym Ci nie odpisywał. Ponieważ wyraźnie napisałeś, że wgrałeś bios starszy zasugerowałem byś jednak używał najnowszej wersji.
Ty natomiast nie opisałeś nic co do mojej sugestii w kwestii ustawień VGA. Są wspomniane przeze mnie ustawienia? Dokonałeś zmian zgodnie z sugestiami?

#8 Re: Asus K50AB problem z ACPI


przez Sylas25 5 listopada 2016, 16:15
jurek1980 wgrałem najnowszy BIOS (2.20) nadal to samo. Ustawień w BIOSie takich jak piszesz nie ma. Laptop ma tylko jedną kartę graficzną. Wczoraj pożyczyłem od kolegi taki sam procesor czyli Athlon QL-64 bo pomyślałem że może turion którego wkładałem na podmiankę może być uszkodzony ale też to samo.

#9 Re: Asus K50AB problem z ACPI


przez mmike 5 listopada 2016, 21:25
Co mówi tester Socketu CPU?

#10 Re: Asus K50AB problem z ACPI


przez Sylas25 11 listopada 2016, 19:26
Niestety nie mam testera socketu.

Re: Asus K50AB problem z ACPI


przez Google Adsense [BOT] 11 listopada 2016, 19:26
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: sentense i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.