• Asus EEEPc 1015P - brak obrazu podczas ładowania systemu.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Asus EEEPc 1015P - brak obrazu podczas ładowania systemu.


przez ajc333 25 października 2013, 13:22
Witam.
Platforma to Asus 1015P3.GB rev: 1.2G. Z tym problemem spotkałem się po raz pierwszy. Ogólnie sprzęt ma dziwną przypadłość. Włącza się zawsze, jednak w momencie jak pojawia się pasek od ładowania systemu, ekran robi się czarny i tak wisi. Po którymś włączeniu, system ładuje się normalnie. Sprawdzałem ram i dysk - ok, podmieniałem je również na nowe - bez zmian. Pierwszy raz spotkałem się też z opcją, że w momencie wgrywania systemu, po komunikacie "Instalator rozpoczyna pracę", otrzymuję informację "Brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków CD/DVD". W biosie zmieniałem ustawienia dysku: compatible, enhanced (ide i ahci) - ciągle to samo. Nie mogę wogóle zainstalować systemu. Czy ktoś się spotkał z takim problemem?

Re: Asus EEEPc 1015P - brak obrazu podczas ładowania systemu.


przez Google Adsense [BOT] 25 października 2013, 13:22

#2 Re: Asus EEEPc 1015P - brak obrazu podczas ładowania systemu.


przez p4p 25 października 2013, 14:44
Tego typu usterka sugeruje sprawdzenie południa.

#3 Re: Asus EEEPc 1015P - brak obrazu podczas ładowania systemu.


przez ajc333 5 listopada 2013, 16:28
Mam pytanie odnośnie wspomnianego południa: co kontroluje pracą dysku na tej płycie, ponieważ nie mogę zlokalizować tego układu? Czy w przypadku tej płyty północ i południe są w jednej obudowie Intel CG82NM10?

#4 Re: Asus EEEPc 1015P - brak obrazu podczas ładowania systemu.


przez mikesh 5 listopada 2013, 16:34
Masz tu specyfikację.

#5 Re: Asus EEEPc 1015P - brak obrazu podczas ładowania systemu.


przez grisza69 5 listopada 2013, 17:12
Czy dysk twardy jest połączony bezpośrednio do płyty czy też masz taśmę łączącą MB z płytką dodatkową?
Jeżeli jest taśma sprawdź czy jest wpięta zgodnie z oznaczeniami - na taśmę masz po jednej stronie oznaczenie MB i ta strona musi być w stronę płyty.
Druga sprawa to sprawdzenie dysku pod kątem bad sectorów.

#6 Re: Asus EEEPc 1015P - brak obrazu podczas ładowania systemu.


przez ajc333 6 listopada 2013, 10:12
Dysk jest podłączony bezpośrednio, sprawdzany pod kątem błędów - ok, poza tym drugi nowy zachowuje się identycznie.

#7 Re: Asus EEEPc 1015P - brak obrazu podczas ładowania systemu.


przez ajc333 11 grudnia 2013, 11:56
Przekulkowałem układ CG82NM10 i zaczęło się wszystko uruchamiać niby dobrze, z tym, że na włożonej baterii (oryginał i zamiennik) jest cały czas stan 4% i ładuje. Podmieniłem charger, ale dalej bez zmian. Przy wyjętej baterii też pozostaje ten komunikat 4% podłączony i ładuje. Dioda od ładowania nie świeci się, sprawdziłem n.90 w KBC (ene kb3310qf) i napięcie spada do 0 po czym rośnie do 3,33V i tak cyklicznie. I teraz nie wiem za bardzo, czy usterka nieładowania będzie po stronie mostu, czy kbc?

#8 Re: Asus EEEPc 1015P - brak obrazu podczas ładowania systemu.


przez ajc333 23 grudnia 2013, 16:41
Podmieniałem 2 nowe chargery, nowy KBC i nowy most. Bez jakiejkolwiek poprawy. Dioda ładowania się nie świeci, baterie się nie ładują oraz jak wyjmę baterię i pozostanę na samym zasilaczu dalej mam komunikat, że podłączony i trwa ładowanie. Ma ktoś jakiś pomysł na ten dziwny przypadek?

#9 Re: Asus EEEPc 1015P - brak obrazu podczas ładowania systemu.


przez WIOLAD 23 grudnia 2013, 18:05
ajc333 napisał(a): Ma ktoś jakiś pomysł na ten dziwny przypadek?

Jakieś pomiary w obrębie chargera Kolega wykonał?

#10 Re: Asus EEEPc 1015P - brak obrazu podczas ładowania systemu.


przez ajc333 24 grudnia 2013, 11:44
Sam charger (pomiary razem z oryginalną baterią):
n.1,2,3 - 18.5V
n.4 - 1,63V
n.5 - 0,66V
n.7 - 0,2V
n.13 - 11,17V
n.14 - 1,95V
n.17 - 11,17V
n.18 - 2,1V
n.19 - 0,04V
n.20 - 0,24V
n.24 - 18,3V
n.25 - 0,47V
n.29 - 11,17V
n.30 - 10,7V
n.31 - 10,7V
Obrazek
Obrazek

Re: Asus EEEPc 1015P - brak obrazu podczas ładowania systemu.


przez Google Adsense [BOT] 24 grudnia 2013, 11:44
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.