• APPLE Macbook Air A1466, nie włącza się dioda MacSafe nie świeci.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 APPLE Macbook Air A1466, nie włącza się dioda MacSafe nie świeci.


przez serwisant2 18 stycznia 2018, 10:48
Intel Core i5-3427U
SR0N7
RAM 4GB DDR3
820-3209-A
21PJ7MB00A0

Witam, mam problem z laptopem w/w. Laptop po zalaniu, na płycie jakoś szczególnie nie widać śladów zalania, co było to wyczyściłem. Po zalaniu jeszcze się włączał i działał prawidłowo tylko klawiatura była do wymiany i podświetlenie.
Wymieniłem klawiaturę z podświetleniem i po złożeniu nie chce się włączyć. Dioda na zasilaczu nie świeci.

Napięcie na dwóch pinach od zasilania 15V.

Laptop był 3 tygodnie nie używany, ponieważ oczekiwał na klawiaturę.

Poradzicie co zmierzyć, gdzie i jak szukać usterki? Czy przy składaniu mógłbym popełnić jakiś błąd może ktoś przechodził przez coś takiego. Wiem, że dość ogólnie to opisałem ale chciałbym, żebyście pokierowali mnie przy tej diagnozie i może naprawie.

Re: APPLE Macbook Air A1466, nie włącza się dioda MacSafe nie świeci.


przez Google Adsense [BOT] 18 stycznia 2018, 10:48

#2 Re: APPLE Macbook Air A1466, nie włącza się dioda MacSafe nie świeci.  [ROZWIĄZANY]


przez Type5 18 stycznia 2018, 11:51
serwisant2 napisał(a):Laptop po zalaniu, na płycie jakoś szczególnie nie widać śladów zalania, co było to wyczyściłem. Po zalaniu jeszcze się włączał i działał prawidłowo
W przypadku zalań trzeba dokładnie przyjrzeć się zalanym miejscom w dużym powiększeniu, wszystkie elementy posiadające ślady korozji trzeba wymienić.
Zdarza się, że skutki zalania wychodzą po czasie, sprzęty wracają do naprawy.
serwisant2 napisał(a):Czy przy składaniu mógłbym popełnić jakiś błąd
Każdy popełnia błędy, więc sprawdź dokładnie.

#3 Re: APPLE Macbook Air A1466, nie włącza się dioda MacSafe nie świeci.


przez serwisant2 18 stycznia 2018, 12:15
Type5 napisał(a):Każdy popełnia błędy, więc sprawdź dokładnie.


Sprawdziłem no i popełniłem... Podłączyłem odwrotnie taśmę przy gnieździe zasilania. Już laptop się włącza.

Type5 napisał(a):W przypadku zalań trzeba dokładnie przyjrzeć się zalanym miejscom w dużym powiększeniu, wszystkie elementy posiadające ślady korozji trzeba wymienić.
Zdarza się, że skutki zalania wychodzą po czasie, sprzęty wracają do naprawy.


Zalana była też taśma od płytki touchpada i klawiatury łącząca z płytą główną, czyszczenie w myjce i wacikiem usunęło problem. Na chwilę obecną laptop w pełni sprawny, dzięki za zainteresowanie tematem.
Pozdrawiam.

Re: APPLE Macbook Air A1466, nie włącza się dioda MacSafe nie świeci.


przez Google Adsense [BOT] 18 stycznia 2018, 12:15

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.