English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • Acer VN7-571G-50PD wyłącza sie po 30 minutach

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Acer VN7-571G-50PD wyłącza sie po 30 minutach


przez michalmwp 16 września 2019, 16:16
Witam
Acer VN7-571G-50PD z poniższej specyfikacji:
płyta: Hades_840M_MB
CPU: SR1EN i3-4030U
GPU: N15S-GT-B-A2
EC: NPCE285PA0DX

Klientowi podczas używania w pewnym momencie zaczął wyłączać się po 30 min od włączenia. Poza tą niedogodnością reszta działa OK.
Moje dotychczasowe działania:
1. upgrade biosu instalatorem Acera
2. czyszczenie me-region
3. wgranie innego biosu z czystym me-region
4. wgranie biosu v1.08 (wcześniejsza wersja) ze strony Acera z przeniesionymi danymi DMI z oryginalnego biosu

Problem cały czas występuje. Klient twierdzi że stało się to po instalacji dodatkowego dysku M2 i reinstalacji Windows ale nie wydaje mi się żeby to miało związek. Płyta bez dysku M2 również się wyłącza. Na płycie nie widać wcześniejszych napraw. Pamięć BIOS nie była wcześniej wylutowywana. Procesor nie wymieniany.
Proszę jakieś sugestie co można z tym zrobić.

Re: Acer VN7-571G-50PD wyłącza sie po 30 minutach


przez Google Adsense [BOT] 16 września 2019, 16:16

#2 Re: Acer VN7-571G-50PD wyłącza sie po 30 minutach


przez matic 16 września 2019, 19:46
Hello!

Use a stopwatch and check, if the machine always turns off after exactly the same time.

#3 Re: Acer VN7-571G-50PD wyłącza sie po 30 minutach


przez michalmwp 16 września 2019, 21:36
Z moich dotychczasowych pomiarów wynika że jest to dokładnie 30 minut i jest to niezależne od obciążenia CPU. Objaw typowy dla biosu z "obcym" me-region lub niekompatybilności PCH z CPU tylko że me-region wyeliminowałem a CPU jest hybrydowy i wlutowany w płytę.

Re: Acer VN7-571G-50PD wyłącza sie po 30 minutach


przez Google Adsense [BOT] 16 września 2019, 21:36
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.