• Acer Nitro 5 zamienione znaki po wymianie klawiatury

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Acer Nitro 5 zamienione znaki po wymianie klawiatury


przez Ziomsztyl 14 maja 2022, 17:02
Pacjent:

Acer Nitro 5
Płyta: LA-E911P Rev: 1A
CPU: i5 7 gen
GPU: GTX 1050
PCH: SR30W
KBC: KB9022QD

W urządzeniu poleciał układ APW 88 ( RT8237EZQW ). Po jego wymianie wszystko działało lecz klawiatura nie była w pełni sprawna. Po podpięciu do programatora SVOD i teście klawiatury okazało się że sama klawiatura jest uszkodzona. Oryginalnej nie mogłem nigdzie dorwać więc zamówiłem zamiennik a dokładnie 5 różnych modeli bo z tego co się dowiedziałem podchodziło tam kilka klawiatur więc zamówiłem więcej aby sprawdzić inne przy ewentualnych problemach. Co się okazało wszystkie działały lecz we wszystkich był ten sam problem z reszta jak i starej oryginalnej klawiaturze, były zamienione klawisze np. zamiast K miałem I lub zamiast strzałki w lewo miałem DEL itd. Na wszystkich klawiaturach było to samo nawet na starej klawiaturze było też identycznie ( sprawdzałem tylko te klawisze które jeszcze działały ). Co zrobiłem? Wymieniłem wsad KBC, BIOS oraz czyściłem ME Region w oryginalnym wsadzie BIOS. Nic nie pomogło kombinowałem z różnymi wsadami BIOS oraz KBC i nic nie pomaga. Mało tego... Zauważyłem że numery seryjne zniknęły :/ Dowiedziałem się że po wymianie klawiatury w tych Acerach trzeba uruchomić jakiś patch który zczytuje ID klawiatury i paruje go w wsadzie KBC. Niestety nie posiadam takiego oprogramowania więc jeżeli ktoś ma lub zna inną metodę aby sparować klawiaturę z tym wsadem KBC byłbym wdzięczny. A no i czy ktoś mógłby poradzić coś z tymi numerami seryjnymi bo obstawiam że też KBC zczytuje z wsadu BIOS numery seryjne itd. i tam zapisuje wszystko tylko nie wiem jakimi narzedziami się posłużyć bo nigdy tego nie robiłem ( zawsze ręcznie przenosiłem numery seryjne do wsadu BIOS )

Pozdrawiam!

Re: Acer Nitro 5 zamienione znaki po wymianie klawiatury


przez Google Adsense [BOT] 14 maja 2022, 17:02

#2 Re: Acer Nitro 5 zamienione znaki po wymianie klawiatury


przez ADAMK101 16 maja 2022, 04:25
Czy masz oryginalne wsady MAIN i EC zgrane z tej płyty ?

#3 Re: Acer Nitro 5 zamienione znaki po wymianie klawiatury


przez Ziomsztyl 16 maja 2022, 09:30
Tak mam oryginalny wsad BIOS i KBC

#5 Re: Acer Nitro 5 zamienione znaki po wymianie klawiatury


przez Ziomsztyl 16 maja 2022, 18:41
Tak już przerabiałem ten temat. Chciałem się dowiedzieć czy ktoś ma ten patch który odpala się z poziomu Windowsa i wszystko konfiguruje we wsadzie KBC. Jeżeli nikt tego nie ma ani innej metody na sparowanie klawiatury z wsadem KBC to zostaje bezpośrednio do Acera pisać o pomoc.

Re: Acer Nitro 5 zamienione znaki po wymianie klawiatury


przez Google Adsense [BOT] 16 maja 2022, 18:41
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.