Forum ELVIKOM

Forum ELVIKOM

Forum poświęcone profesjonalnym naprawom sprzętu komputerowego

English  Polski  Русский 

Strefa czasowa: UTC + 1

Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 #1   Tytuł: Acer Aspire E1-522 problem z klawiatura
PostNapisane: 4 października 2016, 23:01 
Witam. Znajomy ma laptopa Acer Aspire E1-522. Twierdzi ,że został delikatnie podlany drinkiem. W efekcie klawiatura nie działa jak powinna. Klawisz 1 nie działa . Po włączeniu lapka automatycznie zaczyna wpisywać w wyszukiwaniu dowolne znaki i litery. Obejrzałem płytę ale nie widać śladów zalania. Mam pytanie.Czy jeśli wypnę klawiaturę i podłączę klawiaturę usb i powiedzmy będzie działała poprawnie to czy znaczy to ,że do wymiany jest tylko klawiatura? Chcę wyeliminować uszkodzenie KBC i uniknąć ewentualnie b zamawiania klawiatury jeśli padnięte jest coś na płycie.Po wypieciu klawiatury i właczeniu lapka nic sie nie wpisuje samo.Chyba klawiatura do wymiany? :)
Płyta ma oznaczenie. EG50-KB MB 12253-3M 48.4zk15.03m

Tytuł: Re: Acer Aspire E1-522 problem z klawiatura
PostNapisane: 4 października 2016, 23:01 

#2   Tytuł: Re: Acer Aspire E1-522 problem z klawiatura
PostNapisane: 5 października 2016, 10:00 
Podłączenie klawiatury usb niestety nie wyjaśni sytuacji bo będzie działała poprawnie. Możesz pomierzyć rezystancje na złączu z podłączoną i odłączoną klawiaturą - przy sprawnej klawiaturze i żadnym wciśniętym przycisku powinny być takie same wartości. Jeżeli na którymś pinie po podłączeniu klawiatury rezystancja spadnie to będzie to oznaczało, że klawisz w tej lini jest zablokowany. Możesz też kupić klawiaturę na paragon żebyś mógł w razie czego ją zwrócić. Jeśli na nowej klawiaturze będzie ok to będziesz mógł poprosić o wystawienie faktury do paragonu - z tego co pamiętam trzeba to zrobić w ciągu 7 dni. Pełen wachlarz możliwości :)

#3   Tytuł: Re: Acer Aspire E1-522 problem z klawiatura  [ROZWIĄZANY]
PostNapisane: 5 października 2016, 11:12 
Używana klawiatura kosztuje 20 zł, nowa 37 zł, także nie jest to dużo. Według mnie objawy wskazują na uszkodzenie klawiatury.

#4   Tytuł: Re: Acer Aspire E1-522 problem z klawiatura
PostNapisane: 6 października 2016, 12:59 
Właśnie podłaczyłem nową klawiaturkę i wszystko śmiga:).Mam takie pytnko.Jak mocujecie nowe klawiatury na tych koleczkach co są zatapiane na gorąco? Po zerwaniu tych główek. P.s.lepiej pić czystą niż drinki .Mniejsze szkody po zalaniu lapka:).

#5   Tytuł: Re: Acer Aspire E1-522 problem z klawiatura
PostNapisane: 6 października 2016, 13:25 
Ja to kleje klejem eposkydowym, później nadmiar delikatnie ścieram i ładnie się trzyma.

#6   Tytuł: Re: Acer Aspire E1-522 problem z klawiatura
PostNapisane: 6 października 2016, 15:42 
Ok.Dziekuję wszystkim za pomoc.

Tytuł: Re: Re: Acer Aspire E1-522 problem z klawiatura
PostNapisane: 6 października 2016, 15:42 

Strefa czasowa: UTC + 1

Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]