• Acer 5820TG, Quanta ZR7B - problem z grafiką ATI

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Acer 5820TG, Quanta ZR7B - problem z grafiką ATI


przez swees 8 lutego 2016, 16:29
Witam. Na stół trafił Acer 5820TG, płyta Quanta ZR7B z problemem "brak obrazu". Prestawienie rezystora R240 na R239 zasugerowało problem zewnętrznej grafiki 216-0772000 (płyta działała bezproblemowo na samym IGD). Powrót do grafiki zew., dmuchnięcie w rdzeń ATI i jest obraz w trybie "Discreet". Wymieniłem mostek na nowy i tutaj pojawił się problem, z którym chyba zetknęło się parę osób na forum, a który nie został tutaj rozwiązany. W trybie discreet brak obrazu na matrycy, na zewnętrznym jest. W chwili ładowania Windows (cały czas na zew.) w momencie przejścia na wysoką rozdzielczość, czyli tam, gdzie pojawia się już kursor myszy, z zainstalowanym sterownikiem do ATI dostaję bluescreena 0x116 na polu w fioletowe prostokąty.

Mostek jest z zaufanego źródła, postawienia jestem pewny. Wyeliminowałem też przełączniki LVDS SN74CBT3257. W którą stronę pójść? Pamięci, laminat?

Re: Acer 5820TG, Quanta ZR7B - problem z grafiką ATI


przez Google Adsense [BOT] 8 lutego 2016, 16:29

#2 Re: Acer 5820TG, Quanta ZR7B - problem z grafiką ATI


przez ADAMK101 8 lutego 2016, 20:23
Podaj identyfikator przypisany wstawionej grafice odczytywalny w systemie.
VEN oczywiście 1002 .

#3 Re: Acer 5820TG, Quanta ZR7B - problem z grafiką ATI


przez swees 9 lutego 2016, 12:21
@ADAM101 Zanim odpisałeś, wstawiłem ponownie stary most i płyta działa bez zająknięcia. Wyczytałem, że bywały na rynku 0772000 przepisane z 0772003, które właśnie w Acerach działać nie chcą.

Czy dostępny u Ciebie 216-0772000 jest na pewno tym właśnie mostem i zadziała w Acerze? Muszę pilnie kupić działający, a ten który mam odsyłam do korekty.

#4 Re: Acer 5820TG, Quanta ZR7B - problem z grafiką ATI


przez ADAMK101 9 lutego 2016, 12:44
Jakie jest dokładnie DC z tygodniem???

#5 Re: Acer 5820TG, Quanta ZR7B - problem z grafiką ATI


przez swees 9 lutego 2016, 12:48
Ten nowy?

1103, seria N2W686.00

#6 Re: Acer 5820TG, Quanta ZR7B - problem z grafiką ATI


przez ADAMK101 9 lutego 2016, 13:10
To raczej oryginał.
Pozostaje uszkodzenie przy wlucie, uszkodzenie mechaniczne lub niezgodność programowa wersji (o ile istnieją rózne wersje).
Moje wstawiałem sam do Acera , ale bez żadnych "schodów", nie pamiętam dokładnie platformy.

#7 Re: Acer 5820TG, Quanta ZR7B - problem z grafiką ATI


przez swees 9 lutego 2016, 13:48
Wlutu jestem absolutnie pewny. Chip nie nosi żadnych śladów uszkodzeń.

Pozostaje kwestia identyfikatora, o który pytałeś - na oryginalnym mam 68C1, czy jeżeli "nówka" to 0772003 to miałbym inny? Np. 68C0? Jeżeli by tak mogło być, to z ciekawości postawię jeszcze raz ten nowy i sprawdzę.

#8 Re: Acer 5820TG, Quanta ZR7B - problem z grafiką ATI


przez ADAMK101 9 lutego 2016, 13:59
68C1 to poprawne ID.

#9 Re: Acer 5820TG, Quanta ZR7B - problem z grafiką ATI


przez swees 9 lutego 2016, 14:17
Na fabrycznym mostku raczej powinno być poprawne ID ;) Ale gdyby okazało się, że nowy jest pisanką z 0772003, to zgłaszałby inne ID?

#10 Re: Acer 5820TG, Quanta ZR7B - problem z grafiką ATI


przez ADAMK101 9 lutego 2016, 17:44
Nie, układ podrobiony z innego zgłasza sie poprawnym ID i nie ma żadnej różnicy ????
Sam odpowiedz sobie na to pytanie.

Finałowo , żeby zakończyć te rozważania:
1 często układ podróbka daje obraz w BIOS i LR , natomiast nie zaskakuje w HR( niezgodność pogramowa i częstotliwościowo-kanałowa).
2 warunek konieczny to zgodność ID.
3 ale to nie wszystko, dlatego, że układy mają również sowje własne rewizje dotyczące oprogramowania i ich możliwości z tym powiązanych.
I teraz w Twoim temacie : jesli ID nowego układu jest zgodne ze starym , to sa dwie możliwości :
A. układ uszkodzony
B. układ jest w innej rewizji ( w NVIDIA był to kod litera-cyfra i w zasadzie zawsze była kompatybilność w górę)
w AMD jedyny przypadek był z 4009 w niektórych starszych aplikacjach pracowały tylko starsze wersje chipsetów.
Innego przypadku nie znam.
Nie było również przypadku pracy 2000 za 2003 i vice versa bez przeróbek BIOS.
I dodatkowo 2003 jest droższy i trudniej dostępny od 2000 więc podrabianie byłoby ekonomicznie nieuzasadnione.

#11 Re: Acer 5820TG, Quanta ZR7B - problem z grafiką ATI  [ROZWIĄZANY]


przez swees 16 lutego 2016, 10:22
Po zamontowaniu układu z Lapkopa, DC1511, komputer działa poprawnie. Dziękuję Adamowi za udział.

Re: Acer 5820TG, Quanta ZR7B - problem z grafiką ATI  [ROZWIĄZANY]


przez Google Adsense [BOT] 16 lutego 2016, 10:22

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.