• Acer 5740G UMA JV50-CP Brak napięcia S5_ENABLE

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Acer 5740G UMA JV50-CP Brak napięcia S5_ENABLE


przez aprillo 8 czerwca 2016, 10:44
Płyta trafiła z objawem brak reakcji na podłączenie zasilania, nie ładuje baterii.
Brak głównych napięć na przetwornicy TPS51123 5V/3D3V
Napięcia 3D3V_AUX_S5, 5V_AUX_S5, 3D3V_AUX_S5_KBC obecne.
KBC nie wystawia napięcia S5_ENABLE włączającego przetwornice 5V/3D3V
Przetwornica 5V/3D3V sprawna

KBC z wewnętrznym oscylatorem, oscylacje na kwarcu mostu obecne.

Podjęte kroki:
CMOS reset, bateria ok
przeprogramowany bios KBC
wymiana KBC na NPCE781LA0DX taki miałem z wylutu brak poprawy
wymiana KBC na nowy NPCE781BA0DX brak poprawy

Wszystko wskazuje na to, że KBC nie rozpoczyna pracy, porównując z inną płytą brak oscylacji na nogach EC biosu (poprawność połączeń z KBC sprawdzone)

Proszę o poradę co może blokować KBC lub jakie napięcie jest jeszcze potrzebne do poprawnej pracy układu.

Obrazek

Re: Acer 5740G UMA JV50-CP Brak napięcia S5_ENABLE


przez Google Adsense [BOT] 8 czerwca 2016, 10:44

#3 Re: Acer 5740G UMA JV50-CP Brak napięcia S5_ENABLE


przez aprillo 8 czerwca 2016, 11:35
KBC
15-0V
19-3,3V
20-0V
93-0V
117-0V

Power switch working ok

power off 0V
pressed with power on 0V
power on. 3V

#4 Re: Acer 5740G UMA JV50-CP Brak napięcia S5_ENABLE


przez rager24 8 czerwca 2016, 12:19
Brakuje sygnału AC_IN# na 93 nodze, podaj napięcia z chargera U30 z nogi: 2, 13, 21, 22, 26

#5 Re: Acer 5740G UMA JV50-CP Brak napięcia S5_ENABLE


przez aprillo 8 czerwca 2016, 12:53
Myślłem że tam właśnie ma być stan niski??
2-3,6V
13-3V
21-5,1V
22-19V
26-5,1V
Obrazek

#6 Re: Acer 5740G UMA JV50-CP Brak napięcia S5_ENABLE


przez rager24 8 czerwca 2016, 13:44
Rzyczywieście moja pomyłka, powinien tam być stan niski. Wsad do U16 pewny? Na n.8 układu U16 jest 3.3V? Podaj też napięcie na n.94 KBC

#7 Re: Acer 5740G UMA JV50-CP Brak napięcia S5_ENABLE


przez aprillo 8 czerwca 2016, 14:06
Tak Bios EC jest zasilany prawidłowo.
Wsad ze strony producenta, kość profilaktycznie podmieniona na samym początku.
Tak jak pisałem na początku wygląda na to, że KBC nie czyta kości (wsad wykluczam).

Dziękuje za zainteresowanie tematem.

KBC
n.94-3,2V

#9 Re: Acer 5740G UMA JV50-CP Brak napięcia S5_ENABLE


przez aprillo 8 czerwca 2016, 15:34
The KBC has an internal oscillator
EC Bios is good
KBC is a new (or am I out of luck and I bought faulty KBC )

#11 Re: Acer 5740G UMA JV50-CP Brak napięcia S5_ENABLE


przez rager24 30 czerwca 2016, 14:41
Wiem, że minęło już trochę czasu i nie wiem czy Ci to pomoże ale może ktoś inny będzie miał podobny problem. Trafiła mi się dzisiaj płyta z identycznymi objawami jak twoja, wszystkie napięcia i sygnały się zgadzały (z tych co podałeś). Zaprogramowałem bios KBC wsadem ze strony producenta tak jak ty i płyta też mi nie ruszyła ale gdy zaprogramowałem również bios U56 wsadem ze strony to płyta wstała. Nie wiem czy programowałeś też główną kość biosu ale najwidoczniej wsady obu muszą się zgadzać.

Re: Acer 5740G UMA JV50-CP Brak napięcia S5_ENABLE


przez Google Adsense [BOT] 30 czerwca 2016, 14:41
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.