• Zatkana sieć - uprzykrzający życie sąsiad.

#1 Zatkana sieć - uprzykrzający życie sąsiad.


przez katar83 23 sierpnia 2011, 15:15
Czy jest w naszych szeregach jakiś spec od sieci?
Któryś z moich sąsiadów dostał nowy hub od naszego wspólnego dostawcy i ma go tak mile skonfigurowanego, że zajmuje prawie całe spektrum przez co zakłóca wszystko naokoło i mój internet 50mb działa jak 0.3mb. Nadaje 300Mbps więc w jednym momencie zajmuje np wszystkie kanały od 3 do 11. Jedyny kanał na którym mam szanse jako tako działać to 13 chyba że przełączę pasmo na 5Ghz ale z tym nie wszystko działa. Nawet na 13+ kanale, często mi zwalnia bo jego auto kanał nie wiedzieć czemu wbija się na moje pasmo, mimo że ma 11 innych w miarę wolnych ;(
Jest wystarczająco blisko żeby uprzykrzyć mi życie, ale w okolicy mam tylu sąsiadów że głupio byłoby się pytać wszystkich po kolei, tym bardziej że większość nie wiedziałaby co to router gdybym zapytał.
Jest na to jakiś programowy sposób, czy DD-WRT w jakiś sposób sobie z tym radzi czy muszę iść i ustrzelić sąsiada?

Re: Zatkana sieć - uprzykrzający życie sąsiad.


przez Google Adsense [BOT] 23 sierpnia 2011, 15:15

#2 Re: Zatkana sieć - uprzykrzający życie sąsiad. 


przez willyvmm 23 sierpnia 2011, 15:46
Iść i ustrzelić.

Albo zalogować się do jego routera i zrobić porządek.

#3 Re: Zatkana sieć - uprzykrzający życie sąsiad.


przez benchmarek 23 sierpnia 2011, 15:55
Widma kanałów sąsiadujących zachodzą na siebie, najgorzej jest na kanałach w bliskim sąsiedztwie, to normalne sieć wifi jest tak skonstruowana. Widma kanałów nie będą nachodziły na siebie kiedy odstęp miedzy nimi będzie równy lub większy od 5. Jeśli sąsiad jest na 11 to na 13 zakłócacie się ponieważ widma waszych sygnałów radia zachodzą na siebie, jesli sygnał jest silny to masz problemy z noramlną komunikacją. Przestaw swój router na kanał 6 jesli nawet tam będę jakieś inne sieci ale o słabszym sygnale nie powinno być źle, najprościej byłoby jakimś programem np netstumbler przeskanować swoją sieć i znaleźć dobre dla siebie miejsce.
Kwestia mocy z jaką mocą musi nadawać jego AP skoro "kładzie" wszystko w okolicy może niech troche ograniczy ja bo na białaczke zachoruje.

#4 Re: Zatkana sieć - uprzykrzający życie sąsiad.


przez willyvmm 23 sierpnia 2011, 16:03
Szanowny kolego, sieć w standardzie 802.11N potrafi skutecznie zablokować wszystko inne co w tym paśmie się znajduje i żaden kanał 6 na to nic nie poradzi. Jedyne lekarstwo to poprawnie skonfigurować router.
(lub przejść na 5GHz)

Tu przykład: urządzenie 802.11n pracujące na kanale 1 ...
http://www.willhackforsushi.com/Home/En ... ation.html

#5 Re: Zatkana sieć - uprzykrzający życie sąsiad.


przez benchmarek 23 sierpnia 2011, 16:05
W paśmie 5GHz też występują urządzenia typu N więc to kwestia czasu kiedy i tam pojawia się urządzenia tego typu. Urządzenia typu N potrafią łączyć widma kanałów po 2 czyli zajetość takiego kanału wynosi nie 20MHz a 40MHz dodatkowo potrafi równolegle transmitować kilka takich złożonych paczek np dwie zajmując prawie całę dostępne widmo pasma, ale to tylko teoria ponieważ żeby to było możliwe musi być "czyściutko". Więc konfiguracja AP tak by nie łączył przynajmniej kanałów po dwa oraz zejście z mocą powinno trochę załagodzić sprawę, jest jescze opcja która przypisuje na stałe kanał na którym ma się poruszać ten AP, gdyż w standardzie N nie jest oczywiste, że pracuje sie na jednym kanale. Tak czy inaczej odwiedziny u sąsiada mogą być konieczne jesli zamiana kanałów po Twojej stronie nie przynosi poprawy.

#6 Re: Zatkana sieć - uprzykrzający życie sąsiad.


przez katar83 23 sierpnia 2011, 16:10
Niestety WPA-TKIP nie tak prosto złamać, żebym mógł sam to naprawić. Nawet nie mam już porządnego słownika ;( Swoją drogą może ktoś takowy posiada i chciałby się podzielić?
Zanim się przeprowadziłem większość moich sąsiadów miała WEP, a ja byłem cichym adminem na całą okolice i wszystko działało jak należy
Jeśli chodzi o kanały to jest problem bo mój internet działa aktualnie na 13+ kanale i to jedyny na którym w ogóle jakoś wifi działa. W chwili obecnej jego jest na 3 i działa w miarę ok. Tylko że on ma ustawiony auto change channel i często zmienia kanał w okolice mojego i wtedy jest kompletna kiszka 0.3mb w najgorszym wypadku ;( Ma ustawiony 300Mbps mode i zajmuje spektrum od 3 do 11!(zmienia kanał z 3 na 6 często)
Jestem pewny, że u niego jest to samo w tym czasie kiedy wchodzi na moje pasmo.
Poza nim i jeszcze jednym hubem w okolicy(który też już raczej jest dalej i nie przeszkadza) raczej nic nie może mnie zakłócić bo jest już parę ścian dalej.
VirginMedia customer support to dopiero niezły kawał i od nich na pewno nie mogę oczekiwać żadnej pomocy.
5GHz działa ok i nie ma żadnych zakłóceń ale wiadomo w serwisie nie wszystkie sprzęty przychodzą z kartą supportującą to pasmo.

#7 Re: Zatkana sieć - uprzykrzający życie sąsiad.


przez willyvmm 23 sierpnia 2011, 16:13
To chyba tylko 5GHz Ciebie ratuje:(
@benchmarek - zasadnicza różnica między 2,4 a 5GHz - jest jakieś 10 NIEZALEŻNYCH kanałów o szerokości 20Mhz każdy.

#8 Re: Zatkana sieć - uprzykrzający życie sąsiad.


przez gathor 23 sierpnia 2011, 16:38
katar83 napisał(a):Niestety WPA-TKIP nie tak prosto złamać, żebym mógł sam to naprawić. Nawet nie mam już porządnego słownika ;( Swoją drogą może ktoś takowy posiada i chciałby sie podzielić?
Zanim sie przeprowadziłem większość moich sąsiadów miała WEP, a ja byłem cichym adminem na całą okolice i wszystko działało jak należy
Jeśli chodzi o kanały to jest problem bo mój internet działa aktualnie na 13+ kanale i to jedyny na którym w ogóle jakoś wifi działa. W chwili obecnej jego jest na 3 i działa w miare ok. Tylko że on ma ustawiony auto change channel i często zmienia kanał w okolice mojego i wtedy jest kompletna kiszka 0.3mb w najgorszym wypadku ;( Ma ustawiony 300Mbps mode i zajmuje spektrum od 3 do 11!(zmienia kanał z 3 na 6 często)
Jestem pewny, że u niego jest to samo w tym czasie kiedy wchodzi na moje pasmo.
Poza nim i jeszcze jednym hubem w okolicy(który też już raczej jest dalej i nie przeszkadza) raczej nic nie może mnie zakłócić bo jest już pare ścian dalej.
VirginMedia customer support to dopiero niezły kawał i od nich napewno nie moge oczekiwać żadnej pomocy.
5GHz działa ok i nie ma żadnych zakłóceń ale wiadomo w serwisie nie wszystkie sprzęty przychodzą z kartą supportującą to pasmo.


Łukasz, a ty nie jesteś czasem gdzieś blisko mnie? Moi sąsiedzi też mają podobny problem ze mną ;)
Jeśli chodzi o Virgin... ech... szkoda słów, a ich support to głównie pakistańczycy, którzy nic nie wiedząo sieci. No i do tego pytania na wstępie... "Czy router był restartowany, czy kabel nie jest uszkodzony?"
Powiedz mi z czego kożystasz? Z tego czarnego g... z niebieskim światłem z boku?
Jeśli chodzi o WPA... Póki nie jest to WPA2 nie jest wielkim problemem złamanie go, kwestia taka, czego do tego używasz? Ale to nie na forum ;)

#9 Re: Zatkana sieć - uprzykrzający życie sąsiad.


przez katar83 23 sierpnia 2011, 17:00
Po 5 minutach rozmowy z kolejnym hindusem któregoś razu miałem ochotę walić głową w najbliższą ścianę. Teraz, jak już jestem zmuszony do nich zadzwonić to jak trafia się hindus to od razu się rozłączam i dzwonie ponownie. Mniej czasu człowiek traci. Jak trafia się jakiś normalny koleś w końcu to po 3 pytaniach jeśli widzę, że wie o co chodzi to przedstawiam problem i jest ok. Jak koleś się gubi to od razu proszę o transfer mojego połączenia do kogoś innego z działu technicznego. W końcu trafia się zawsze ktoś kto się zna na rzeczy i wiec jak pomóc, jedyny problem jest z tym by się do nich dodzwonić.
Korzystam z ich superhuba od netgeara. Od kwietnia to już trzeci superhub! W jednym padł flash, w drugim LAN.
Niestety jest kodowany przez co nie da się go normalnie flashować, tak to już dawno bym śmigał na DD-WRT. Oczywiście nie możliwym jest już dostanie od nich samego modemu. Stary też zabrali ;( Niby tego też da się używać jak modemu ale to już nie to samo.
WPA i WPA2 działają na podobnej zasadzie i generalnie bez porządnego słownika i krótkiego hasła są dla zwykłych użytkowników nie do złamania. Swego czasu używałem aircracka i przez 3-4 lata zawsze miałem darmowy internet. Później już się nie opłacało bawić w takie rzeczy.

#10 Re: Zatkana sieć - uprzykrzający życie sąsiad.


przez gathor 23 sierpnia 2011, 17:11
Niestety ich support jest dosłownie do bani.
Jeśli chcesz to wciąż posiadam ich modem na stanie więc mogę ci podesłać.
Jeśli chodzi o WPA i WPA2 różnią się długością hasła, oraz możliwością użycia znaków. Słownik zawsze się przydaje, a aircrack świetnie sobie z tym radzi jeśli zaaplikuje mu się odpowiedni słownik.
Na twoim miejscu pobawił bym się BackTrack-iem 5 wydanie R1 (świetna zabawka, jak wie się co się robi)

#11 Re: Zatkana sieć - uprzykrzający życie sąsiad.


przez demeo 10 września 2011, 02:35
Zawsze możesz naprzykrzyć się sąsiadom ustawiając ten sam essid oraz mac dla swego radia, oczywiście do tego potrzebujesz routera z dd-wrt/tomato/open-wrt. Wtedy oni sami zadzwonią na support, że im coś nie halo :).

Lub ostatecznie backtrack i modyfikacja ustawień routera sąsiadów :).

--
pozdrawiam,
demeo

Re: Zatkana sieć - uprzykrzający życie sąsiad.


przez Google Adsense [BOT] 10 września 2011, 02:35

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.