• [SOLVED] Asus TF300T digitizer

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 [SOLVED] Asus TF300T digitizer


przez Tastum 11 grudnia 2012, 23:35
Witam.
Trafił do mnie do naprawy tablet Asus TF300T.

Uszkodzony był digitizer (nieznacznie zbity)

Digitizer zamówiony na ebay.

Po wymianie digitizera jakiekolwiek reakcje (mocno osłabione) można znaleźć w jednej części digitizera a w pozostałych jest jeszcze słabiej lub wcale.

Próby montażu w inny sposób, czyszczenie styków itp nic nie daje tak samo jak wymiana softu.

Ma ktoś może jeszcze koncepcję co można by z tym zrobić oprócz zamówienia następnego digitizera?

Re: [SOLVED] Asus TF300T digitizer


przez Google Adsense [BOT] 11 grudnia 2012, 23:35

#2 Re: Asus TF300T digitizer


przez gathor 11 grudnia 2012, 23:38
Niestety nic kolega nie zrobi. Jest to częsta wada tanich Chińskich podróbek.

#3 Re: Asus TF300T digitizer


przez Tastum 11 grudnia 2012, 23:55
Sprzedawca zarzekał się że to oryginał i tak zresztą wyglądał. Zapłaciłem też nie najmniej ale tego się niestety obawiałem że jest wpadka z jakością produktu.

Jakieś sugestie gdzie kupić żeby było dobrze ??

#4 Re: Asus TF300T digitizer


przez gathor 12 grudnia 2012, 05:03
Oryginału raczej nie kupisz. Niestety jest to loteria z digitizerami. Jeden działa dobrze, a inny nie. Po prostu miałeś pech z tym. Postaraj się go wymienić jako niesprawny.

#5 Re: Asus TF300T digitizer


przez Tastum 12 grudnia 2012, 20:25
Będę atakował sprzedawcę. Na szczęście nauczony doświadczeniem wymogłem gwarancję więc jest czym walczyć.

-- Dodano: sobota, 29 gru 2012, 21:47 --

Witam.
Odświeżam.

Mam drugi digitizer z identycznym P/N jak poprzedni.

Drugi digitizer niestety też nie działa. Łapie dotyk w innym miejscu, czasem jeden punkt rozpoznaje jako wiele punktów itp jazdy.

Następuje tu pytanie. Czy nie jest to przypadkiem wina jakiegoś interpretera albo czegoś takiego w samym tablecie ??

#6 Re: Asus TF300T digitizer


przez disease2kowalski 1 stycznia 2013, 11:49
Raczej wina obu digitizerów. Otrzymałeś 2 wadliwe. Gdyby była wina układu obsługującego dotyk to oba "nowe digitizery" działy by tak samo.

#7 Re: Asus TF300T digitizer


przez Tastum 1 stycznia 2013, 15:39
Witam.
Tak na moje oko jest to mało prawdopodobne żeby dwa digitizery były uszkodzone, szczególnie że są z różnych źródeł.

Nie mogę znaleźć żadnych konkretnych informacji odnośnie stosowanych digitizerów. Znalazłem tylko takie P/N dostępne w sprzedaży: 69.10121.G01 (dwa takie miałem i żaden nie działał prawidłowo) i drugi 69.10121.G03.

Czy może jest tu na forum ktoś z oficjalnego serwisu asusa i może będzie wiedział czy są jakieś różnice w tych digitizerach i czym ew. różnią się od oryginalnego ??

A może jest ktoś z uszkodzonym lub sprawnym takim tabletem gdzie można by sprawdzić działanie digitizera który posiadam (z P/N: 69.10121.G01)??

-- Dodano: wtorek, 29 sty 2013, 23:28 --

Witam wszystkich,
Problem z tabletem rozwiązany.

Zamówiłem płytkę digitizer board w którą się wpina digitizer.

Po wymianie tej płytki tablet śmiga jak nowy na digitizerze z chin :)


Pozdrawiam

Re: Asus TF300T digitizer


przez Google Adsense [BOT] 1 stycznia 2013, 15:39

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.