• Do czego używa się mikroskopu?

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Do czego używa się mikroskopu?


przez Pcfan 28 kwietnia 2011, 15:51
Witam!!
Mam pytanie.
Do czego dokładnie używa się mikroskopu w elektronice ? Głównie chodzi mi o BGA.
Jaki mikroskop oraz w jakie cenie można dostać już wiem. Ale nie do końca wiem dlaczego jest on taki niezbędny.
Będę wdzięczny, jeśli koledzy wypisaliby, do czego go się używa. Przy czym jest niezbędny?
Co mogę nim zrobić/zaobserwować przy reballingu ?

Z góry dzięki.

Re: Do czego używa się mikroskopu?


przez Google Adsense [BOT] 28 kwietnia 2011, 15:51

#2 Re: Do czego używa się mikroskopu?


przez arvika 28 kwietnia 2011, 15:55
Na pewno nie do obserwacji gwiazd ;)

Za pomocą mikroskopu możesz sprawdzić czy układ siadł równo. Oczywiście na podstawie brzegowych kulek. W skrócie, sprawdzić jakość wlutu.

#3 Re: Do czego używa się mikroskopu?


przez Vogelek23 28 kwietnia 2011, 16:12
Mikroskop służyć może także pomocą przy odbudowie ścieżek, padów, przelotek, przy oględzinach miejsc korozji, przy lutowaniu slotów pamięci, MXM itd.
Zastosowań mikroskopu jest w elektronice bez liku.

#4 Re: Do czego używa się mikroskopu?


przez marcinek 28 kwietnia 2011, 19:05
Moj wzrok nie jest najlepszy. I dlatego przymierzem Sie do takiego sprzetu. Sa te na allegro po 100 ale czytalem o opcji kamery net i lornetki teatralnej, dzieki temu mozna zachowac dystans. Ja juz nie widze tak dobrze jak dziesiec lat temu :D

#5 Re: Do czego używa się mikroskopu?


przez Pcfan 28 kwietnia 2011, 21:15
arvika --> właśnie o takie informacje mi chodziło.
Jeśli możesz rozszerzyć informacje na temat sprawdzania poprawności wlutu to byłbym wdzięczny

#6 Re: Do czego używa się mikroskopu?


przez arvika 28 kwietnia 2011, 22:17
Możesz sprawdzić to bardzo prosto. Porównaj układ własnie wlutowany z układem wlutowanym fabrycznie ;)
Im więcej podobieństw tym lepiej.

#7 Re: Do czego używa się mikroskopu?


przez Usunięty Użytkownik 402 28 kwietnia 2011, 22:46
Mikroskop jest idealny do inspekcji płyty po zalaniach, widać szczególnie skorodowane elementy które na pierwszy rzut oka są ok.
Obadanie całej płyty zajmuje 30 min i wszelkie nieciekawe miejsca można sobie flamastrem zaznaczyć i pod mikroskopem dokonywać pomiaru multimetrem - szczególnie rezystory które niby ładnie wlutowane, a skorodowane w sposób niemal nie widoczny gdzie przerwa jest jest na wierzchniej jego części.

Re: Do czego używa się mikroskopu?


przez Google Adsense [BOT] 28 kwietnia 2011, 22:46
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.