• Acer Travelmate 2490 - Zwężony obraz na matrycy. Oznaczenie płyty: HBL51 LA-3081P

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Acer Travelmate 2490 - Zwężony obraz na matrycy. Oznaczenie płyty: HBL51 LA-3081P


przez edos 8 sierpnia 2014, 17:05
Witam.
Identyczny temat już był ale niestety jest zamknięty. Mam dokładnie tą samą sytuacje. Po podmianie matrycy i taśmy - ta sama sytuacja. Czy winne może być jednak GPU? Obraz jest przesunięty w lewo i do góry..

Poprzednia płyta uległa uszkodzeniu. Podmiana płyty na identyczną (ja podawał sprzedawca - sprawna. Nie mam siły się już z nim bujać i odsyłać bo szkoda pieniędzy,więc może tą się uda ożywić) Taśma i monitor wykluczone. Płyta o identycznym oznaczeniu jak poprzednia.

Pozwolę sobie użyć tych samych fotek, bo sytuacja identyczna.
Obrazek




Link to wątku który znalazłem.
acer-travelmate-2490-zwezony-obraz-na-matrycy-t4721.html?hilit=2490

Re: Acer Travelmate 2490 - Zwężony obraz na matrycy. Oznaczenie płyty: HBL51 LA-3081P


przez Google Adsense [BOT] 8 sierpnia 2014, 17:05

#2 Re: Acer Travelmate 2490 - Zwężony obraz na matrycy. Oznaczenie płyty: HBL51 LA-3081


przez indicheq 9 sierpnia 2014, 14:16
Czy na zewnętrznym monitorze jest w porządku, czy tak samo jak w bliźniaczym poście?

#3 Re: Acer Travelmate 2490 - Zwężony obraz na matrycy. Oznaczenie płyty: HBL51 LA-3081


przez edos 10 sierpnia 2014, 16:49
Na zewnętrznym monitorze wszystko ok.

Zrobiłem "airflow" QG82940GML ale niema żadnej zmiany.

#4 Re: Acer Travelmate 2490 - Zwężony obraz na matrycy. Oznaczenie płyty: HBL51 LA-3081


przez indicheq 10 sierpnia 2014, 22:26
Jaka jest rozdzielczość wyświetlanego obrazu, co pokazuje sterownik? Czy sprawdzał Kolega czujnik zamknięcia klapy, przełączanie między wbudowanym wyświetlaczem, a zewnętrznym?

#5 Re: Acer Travelmate 2490 - Zwężony obraz na matrycy. Oznaczenie płyty: HBL51 LA-3081


przez Usunięty Użytkownik 402 11 sierpnia 2014, 01:22
Z tego co widać na załączonych obrazkach to tak jak by płyta nie odczytywała parametrów z epromu matrycy i tym grafika podaje jakąś tam domyślną rozdzielczość.

#6 Re: Acer Travelmate 2490 - Zwężony obraz na matrycy. Oznaczenie płyty: HBL51 LA-3081


przez edos 11 sierpnia 2014, 13:15
Sterownik pokazuje 1024x768 Ale odłożyłem tą płytę na bok i postanowiłem reanimować ta która była ale "padła" i tu dopiero jest ciekawostka:

Podniosłem most, prze-kulkowałem i uwaga: Laptop startuje ale na monitorach zewn/wewn ciemno ale postanowiłem wstawić dysk,żeby posłuchać czy system startuje i co? Na wewnętrznym(wbudowanym) monitorze Windows pokazuj się ślicznie..tyle,że nie przy ładowaniu tylko jak już załaduje się z 80% systemu - zakładam,że jak załadowany zostaje sterownik. Zewnętrzny monitor startuje ale jest cały czas ciemno.
Czemu na wewnętrznym brak "post" i nie widać biosu?

#7 Re: Acer Travelmate 2490 - Zwężony obraz na matrycy. Oznaczenie płyty: HBL51 LA-3081


przez grisza69 11 sierpnia 2014, 14:34
Zrobiłeś reinstalacje sterowników? Tylko nie zapomnij użyć funkcji usunięcia sterowników przy odinstalowywaniu.
1 Chipset
2 VGA
Po instalacji ustaw ręcznie pod Windowsem rozdzielność natywną.

#8 Re: Acer Travelmate 2490 - Zwężony obraz na matrycy. Oznaczenie płyty: HBL51 LA-3081


przez edos 11 sierpnia 2014, 16:12
Ale pod Windows jest ok. Biosu nie mam i post screen'a

#9 Re: Acer Travelmate 2490 - Zwężony obraz na matrycy. Oznaczenie płyty: HBL51 LA-3081


przez indicheq 11 sierpnia 2014, 18:39
Reset BIOS zrób, sam BIOS ma też sterownik dla GPU tylko bardzo podstawowy.

#10 Re: Acer Travelmate 2490 - Zwężony obraz na matrycy. Oznaczenie płyty: HBL51 LA-3081


przez edos 11 sierpnia 2014, 18:46
A jak mi się już nawet pod windą nie dźwignie? No i czemu na zewnętrznym nie trybi?

Re: Acer Travelmate 2490 - Zwężony obraz na matrycy. Oznaczenie płyty: HBL51 LA-3081


przez Google Adsense [BOT] 11 sierpnia 2014, 18:46
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.