• Płyta główna DAUT1AMBE1 REV: brak obrazu

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Płyta główna DAUT1AMBE1 REV: brak obrazu


przez aszew1 26 czerwca 2014, 21:22
Posiadam 2 szt płyt jak w tytule. Płyta startuje, napięcia na cewkach obecne nawet 1,2V, a totalny brak obrazu, grzałem NB i KG brak efektów. Zakupiłem tester Socket S1, wykonałem test.Wynik: palą się diody jak na foto w załączeniu. Nie świecą wszystkie diody zawarte na testerze. I tutaj moje pytanie czy tak jak widać na zdjęciu, że nie wszystkie diody świecą jest prawidłowo, i w tej płycie ma tak być, czy mają świecić wszystkie diody? A może jest to zależne od producenta płyty?. HELP Please.

Obrazek

Tester Socket S1

Re: Płyta główna DAUT1AMBE1 REV: brak obrazu


przez Google Adsense [BOT] 26 czerwca 2014, 21:22

#2 Re: Płyta główna DAUT1AMBE1 REV: brak obrazu


przez dodommc 28 czerwca 2014, 12:17
aszew1 napisał(a): w tej płycie ma tak być, czy mają świecić wszystkie diody?

Tego akurat nie wiem, ale w przypadku tych mostków AMD, podgrzanie nie zawsze je "ożywia", czasami dopiero po wymianie na nowy pyta zaczyna działać. Jeżeli mocniejsze podgrzanie nic nie zmieni i pozostałe rzeczy sprawdzone (procesor, ram, bios), to na 90% NB. Pozostałe 10% to NB + KG, też już kilka razy miałem taki przypadek, że po wymianie tylko jednego układu, komputer po kilku dniach wracał z niedziałającym drugim układem.

#3 Re: Płyta główna DAUT1AMBE1 REV: brak obrazu


przez morph 28 czerwca 2014, 12:38
Witaj

W tej platformie i tym testerze na 100% muszą świecić się wszystkie diody LED. Podgrzewanie ATI wymaga dłuższego czasu i wyższej temperatury, ja stosuję 200 stopni i ok. 30 -40 sekund. Włóż tester w socket i na włożonym podgrzewaj NB, zobaczysz, czy diody zaczynają się zapalać. W mojej praktyce zazwyczaj nie świeci się 1 do 3 diód, brak tylu sygnałów może świadczyć o usmażonym lub oderwanym mechanicznie NB, ale nie chcę przesądzać.

#4 Re: Płyta główna DAUT1AMBE1 REV: brak obrazu


przez pocinas 4 lipca 2014, 13:05
Morph i tu się mylisz, w tej platformie tylko połowa diod się pali właśnie tak jak na tym testerze, robiłem już trochę UT1 i wiem jak to wygląda, dla potwierdzenia jak ci się trafi UT1 sprawdź jednakże jestem pewny swojej wersji na 95%. Nie jestem tylko pewny bo UT1 występowały z 2ma układami ATD, xxxxx026 i xxxxx2001 (zależne jaki procesor S1G2 (026 AMD) i S1G3 (2001 AMD) ale jak dobrze pamiętam w obu wersjach zachowanie testera jest identyczne

U mnie UT1 zawsze objawiało się

90% Usterek do wymiany NB AMD 026 albo 2001
3% Reballing Grafiki
2% Do wymiany procek
2% Wymiana Grafiki
3% Inne Usterki (gniazdo S1, Mosfet PQ41 ....)

Testowo jak piszą koledzy, Trzeba dłużje grzać ukłąd ATI ja czasem traktuję nawet wyższą (250) temp bo właśnie 200 nie daje efektu, bywało i tak że grzanie nic nie dało i trzeba było wymienić układ (jednak 80% grzania testowego w układ przynosiło skutek że laps wstawał)

#5 Re: Płyta główna DAUT1AMBE1 REV: brak obrazu


przez dodommc 4 lipca 2014, 13:14
pocinas napisał(a):3% Reballing Grafiki

Jak długo komputery działają po takiej naprawie?

#6 Re: Płyta główna DAUT1AMBE1 REV: brak obrazu


przez pocinas 4 lipca 2014, 13:17
Miałem z 2 przypadki że reballing GPU pomógł (zaznaczam Reballing GPU a nie NB, NB tylko wymiany zawsze),i w ciągu pół rocznej gwarancji ani po tym czasie nie było reklamacji, Zdażyły się ze 2 sytuacje że ze 2 razy wymieniałem GPU bo reballing nic nie dał. Jednak 90% usterek to walnięty układ NB, z nimi też trzeba uważać bo ostatnio miałem kilka reklamacji na 026, 2001 i 2007, padały po maxymalnie 1,5 miesiącu od wydania klientowi. Na układach AMD NB stosowałem zawsze blaszkę miedzianą, dla lepszego odprowadzania ciepła, więc odpada opcja przegrzania, układy na bank wadliwe.
Także przeczulam na te układy. Zresztą jest nawet jeden temat na forum odnośnie problemów nowych tych układów.

#7 Re: Płyta główna DAUT1AMBE1 REV: brak obrazu


przez morph 4 lipca 2014, 13:37
pocinas napisał(a):Morph i tu się mylisz, w tej platformie tylko połowa diod się pali właśnie tak jak na tym testerze, robiłem już trochę UT1 i wiem jak to wygląda, dla potwierdzenia jak ci się trafi UT1 sprawdź jednakże jestem pewny swojej wersji na 95%. Nie jestem tylko pewny bo UT1 występowały z 2ma układami ATD, xxxxx026 i xxxxx2001 (zależne jaki procesor S1G2 (026 AMD) i S1G3 (2001 AMD) ale jak dobrze pamiętam w obu wersjach zachowanie testera jest identyczne

U mnie UT1 zawsze objawiało się

90% Usterek do wymiany NB AMD 026 albo 2001
3% Reballing Grafiki
2% Do wymiany procek
2% Wymiana Grafiki
3% Inne Usterki (gniazdo S1, Mosfet PQ41 ....)

Testowo jak piszą koledzy, Trzeba dłużje grzać ukłąd ATI ja czasem traktuję nawet wyższą (250) temp bo właśnie 200 nie daje efektu, bywało i tak że grzanie nic nie dało i trzeba było wymienić układ (jednak 80% grzania testowego w układ przynosiło skutek że laps wstawał)


Witam ponownie
Chyba jednak pomyliłeś platformy, NB występuje 215-0674034 (końcówka D0) lub 215-752007 (końcówka E0 i E1).
Poniżej wersja E0 z typowo ubitym NB, po podgrzaniu łapie wszystkie diody, a zazwyczaj zaczynają również mocniej świecić te przygaszone. Robię tych płyt kilka miesięcznie więc na 100%, zdjęcie zrobione przed chwilą, trochę nieostre ale nie ma to znaczenia większego dla tego tematu.

Obrazek

poniżej zdjęcie zrobione przed chwilą dokładnie takiej płyty jak w temacie, czyli DAUT1AMB6E1
W tym przypadku padnięta grafika 216-0729042 Radeon HD4650:

Obrazek

O pomyłce nie ma mowy, co prawda mam jednak ciut inny tester (dopiero teraz zauważyłem różnice w rozmieszczeniu diód) ale wszystkie sygnały mają być, za często mam je w rękach i robię z nimi. Mają świecić wszystkie diody jak na zdjęciach powyżej. Może masz padnięty tester lub słabą baterię.

#8 Re: Płyta główna DAUT1AMBE1 REV: brak obrazu


przez pocinas 5 lipca 2014, 00:06
Morph no tak pomyliłem układy 4034 i 2007 w UT1, 4026 i 2001 mają swoje grafiki, a bynajmniej ja UT1 na integrze jeszcze nie trafiłem. Może faktycznie pomyliłem sprawę z testerem i diodami. Choć byłem pewny że w UT1 jak i QT8 (DV5) zawsze połowa ich się paliła. Niestety do czynienia z takimi płytami miałem ostatnio z 3,5 miesiąca temu, ponieważ na chwilę obecną zawiesiłem naprawy, więc i nie mam dostępu nawet do testerów i jakichkolwiek płyt. Ale jeśli zrobiłeś test i faktycznie tak jest, niech i tak jest, możliwe że się pomyliłem.

Nie zmienia to faktu że kolega aszew1 ma problem z NB na 99%



Inna sprawa Morph nie rozumiem sytuacji bo piszesz że
"poniżej zdjęcie zrobione przed chwilą dokładnie takiej płyty jak w temacie, czyli DAUT1AMB6E1
W tym przypadku padnięta grafika 216-0729042 Radeon HD4650:"

a na foto widać że połowa diod się słabiej świeci, wynikało by że NB walnięte a nie grafika....

#9 Re: Płyta główna DAUT1AMBE1 REV: brak obrazu


przez morph 5 lipca 2014, 07:50
Na moim testerze zawsze połowa (sygnały TXxx) świeci ciemniej na tych platformach.
Może zamieszałem, pierwsze zdjęcie jest innej płyty dv6, platforma E0 - tam jest padnięty NB - TX#8 bodajże nie świeci, po podgrzaniu płyta wstaje normalnie. Na drugim zdjęciu dv6 platforma E1 - wszystkie ledy świecą, w niej jest sprawny NB, post staruje normalnie, ale bez obrazu na LCD (na VGA jest obraz). Zdjęcia wrzuciłem dwóch różnych płyt dla zobrazowania zachowania się testera.

Re: Płyta główna DAUT1AMBE1 REV: brak obrazu


przez Google Adsense [BOT] 5 lipca 2014, 07:50
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.