• HP Compaq 6720s - przepięcie po burzy przez LAN.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 HP Compaq 6720s - przepięcie po burzy przez LAN.


przez ppgg1 9 maja 2014, 11:26
Laptop HP Compaq 6720s (na płycie: 94V-0 UMT2MV 0827 02-01K7) został uszkodzony po przepięciu na linii telefonicznej ADSL przez ROUTER (kabel LAN). Wstępnie stwierdziłem uszkodzony kontroler LAN oraz SB (mocno się grzały). Południe podmieniłem, kontroler LAN U523 w drodze (brak).

Na chwilę obecną (płyta z nowym południem bez kontrolera LAN):
- laptop ładuje baterię prawidłowo
- są napięcia podstawowe na cewkach 3V oraz 5V
- na samej ładowarce laptop nie reaguje na włącznik
- na samej baterii laptop reaguje na włącznik, wyłącza się po około 4 sekundach, czasami mignie podświetlenie bez treści na matrycy
- po podpięciu ładowarki świeci się non stop w gnieździe lan zielona dioda, domyślam się że jest to spowodowane brakiem kontrolera LAN
- jest obecne napięcie +V3_LAN po podpięciu ładowarki, na samej baterii brak.
- są przebiegi na kwarcu przy KBC (lekko zdeformowany)

Pytanie zasadnicze, czy powodem takiego zachowania płyty może być brak kontrolera LAN?
Napięcie +V3_LAN prawidłowo powinno pojawić się po podpięciu ładowarki czy dopiero po wciśnięciu włącznika?

Re: HP Compaq 6720s - przepięcie po burzy przez LAN.


przez Google Adsense [BOT] 9 maja 2014, 11:26

#2 Re: HP Compaq 6720s - przepięcie po burzy przez LAN.


przez indicheq 10 maja 2014, 10:04
W tym wypadku pojawia się zaraz po podpięciu Ładowarki. Płyta bez LAN powinna wstać normalnie.

#3 Re: HP Compaq 6720s - przepięcie po burzy przez LAN.


przez Edek 10 maja 2014, 12:24
Miałem kilka razy takie płyty po przepięciu. Najczesciej do wymiany SB, Lan, ADP3208, czasem kbc

#4 Re: HP Compaq 6720s - przepięcie po burzy przez LAN.


przez ppgg1 12 maja 2014, 11:35
Miałem kilka razy takie płyty po przepięciu. Najczesciej do wymiany SB, Lan, ADP3208, czasem kbc


Dzięki za zainteresowanie tematem, udało mi się zdobyć dawcę organów, niestety utknąłem w miejscu. Na chwilę obecna sprawa ma się tak:
- wymienione południe
- wymieniony kontroler LAN
- wymieniony transformator LAN
- profilaktyczne podmienione KBC
- podmieniony bios
- znalazłem i wymieniłem dwa uszkodzone elementy na linii SLP_S3#_3R (uszkodzony mosfet: Q526 oraz zwarta noga przetwornicy 3V/5V do masy)

Po tych zabiegach płyta reaguje na włącznik, są napięcia na wszystkich cewkach poza dziwnymi napięciami na cewkach przetwornicy procesora. Na cewkach procesora (pomiar z procesorem) pojawiają się losowo napięcia, z reguły: 0,3V, 0,6V, 0,9V, 1V, 1,1V, 1,2V, 1,4V napięcia te są stabilne, na obu cewkach takie same, ponowne uruchomienie płyty lub jej restart włącznikiem zazwyczaj powoduje że pojawia się inne napięcie. Natomiast jeśli płytę uruchomimy bez procesora, napięcie na cewkach jest cały czas stałe 1.5V. Podmiana procesora oraz przetwornicy ADP3208 nic nie zmieniła. Rezystancja na cewkach bez procesora 300 OHM.

Obrazek

#5 Re: HP Compaq 6720s - przepięcie po burzy przez LAN.


przez chomik 13 maja 2014, 10:30
Na cewkach procesora (pomiar z procesorem) pojawiają się losowo napięcia, z reguły: 0,3V, 0,6V, 0,9V, 1V, 1,1V, 1,2V, 1,4V napięcia te są stabilne, na obu cewkach takie same, ponowne uruchomienie płyty lub jej restart włącznikiem zazwyczaj powoduje że pojawia się inne napięcie.

Kondensatory elektrolityczne C649 C647 C648 C635 sprawne?

#6 Re: HP Compaq 6720s - przepięcie po burzy przez LAN.


przez ppgg1 13 maja 2014, 13:12
Kondensatory elektrolityczne C649 C647 C648 C635 sprawne?

Sprawdziłem pojemność multimetrem po demontażu, dwa miały 10% więcej, dla pewności podmieniłem na inne, wylutowałem również wszystkie KLUCZE i sprawdziłem (są OK). Niestety nic to wszystko nie zmieniło, przetwornica dalej wariuje.

#7 Re: HP Compaq 6720s - przepięcie po burzy przez LAN.


przez Edek 14 maja 2014, 08:47
pwrgd wystawia? podstaw inny kontroler przetwornicy

Re: HP Compaq 6720s - przepięcie po burzy przez LAN.


przez Google Adsense [BOT] 14 maja 2014, 08:47
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.