• HP DV6-2005sw brak obrazu na matrycy TYLKO MATRYCY

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 HP DV6-2005sw brak obrazu na matrycy TYLKO MATRYCY


przez najdzik 28 stycznia 2014, 18:46
Witam

Mam mały problem z ustaleniem przyczyn braku obrazu na matrycy w laptopie HP DV6

Płyta UT1

Obraz pojawia się na monitorze zew. jednak matryca nawet nie błyśnie.

Co już ustaliłem:

- brak napięcia na pinach 1,2,3 gniazda CN2
- na pinie 4 pojawia się 3V
- na pinie 39 pojawia się 3 V (trochę za niskie sugerując się schematem)
- ogólnie brak sygnału DISP_ON (zmierzone na R17 - sam R17 ma prawidłową rezystancję)
- wykonałem reballing GPU - bez efektu
- podmieniłem GPU na inną sztukę - bez efektu
- Q1,Q2,Q3,Q4 nie jest przebite
- podmieniłem taśmę z serii 1000 + matryca CCFL jednak też brak obrazu.

Laptop nie uruchamiał się bo miał uszkodzony BIOS co sygnalizował diodą CAPS LOCK.Po wgraniu BIOSu ze strony producenta, laptop odpalił, jednak bez obrazu na matrycy.

Skończyły mi się już pomysły.Może ktoś mi coś podrzuci ??

Re: HP DV6-2005sw brak obrazu na matrycy TYLKO MATRYCY


przez Google Adsense [BOT] 28 stycznia 2014, 18:46

#2 Re: HP DV6-2005sw brak obrazu na matrycy TYLKO MATRYCY


przez grzewoj 28 stycznia 2014, 21:28
Rozumiem że ręczna próba przełączenia na matrycę też kończy się niepowodzeniem? Podmieniona taśma ma identycznie poprowadzone piny? Sprawdzałeś piszczkiem starą czy nie ma uszkodzonych przewodów?

#3 Re: HP DV6-2005sw brak obrazu na matrycy TYLKO MATRYCY


przez indicheq 28 stycznia 2014, 21:37
Jakie napięcia występują na wszystkich nogach tranzystorów Q1, Q2, Q3, Q4 względem masy? Płyta uruchomiona.

#4 Re: HP DV6-2005sw brak obrazu na matrycy TYLKO MATRYCY


przez milytuner 28 stycznia 2014, 21:38
Podaj poszczególne napięcia z nóg Q1, Q2, Q3 i Q4

#5 Re: HP DV6-2005sw brak obrazu na matrycy TYLKO MATRYCY


przez najdzik 28 stycznia 2014, 21:55
milytuner napisał(a):Podaj poszczególne napięcia z nóg Q1, Q2, Q3 i Q4


Q1
D -3,3V
G - 0
S -0

Q2
D - 0
G - 5V
S - 0

Q3
C - 5
B - 0
E - 0

Q4
D - 0
G - 5V
S - 0

#6 Re: HP DV6-2005sw brak obrazu na matrycy TYLKO MATRYCY


przez indicheq 28 stycznia 2014, 22:04
Brak sygnału DISP_ON dla bazy Q3. Jaka rezystancja jest na bazie Q3 względem masy?

#7 Re: HP DV6-2005sw brak obrazu na matrycy TYLKO MATRYCY


przez najdzik 28 stycznia 2014, 22:09
indicheq napisał(a):Brak sygnału DISP_ON dla bazy Q3. Jaka rezystancja jest na bazie Q3 względem masy?


No właśnie pisałem na początku że brak sygnału DISP_ON :)

Rezystancja na bazie to 2kohm

DISP_ON wychodzi bezpośrednio z GPU, który już podmieniłem, jednak efekt jest ten sam.

Na moje oko wskazuje to na rozwarstwienie płyty lub jakąś przerwę na śnieżce wychodzącej spod GPU.

Wiem że to pin AJ27, jednak sprawdzenie tego jest niemożliwe bo ten pin to prawie środek układu.

-- środa, 29 sty 2014, 01:31 --

Jestem prawie pewny że to coś z padami pod układem GPU, ponieważ teraz dopatrzyłem się bardzo cienkich, żółtych, pionowych pasków na monitorze zew.

Widać to szczególnie na tle menu BIOSu

Nie jest możliwe żeby układ, który wlutowałem był uszkodzony, ponieważ on normalnie działał w innym laptopie.

Re: HP DV6-2005sw brak obrazu na matrycy TYLKO MATRYCY


przez Google Adsense [BOT] 28 stycznia 2014, 22:09
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.