• Problem z zasilaniem Toshiba L300-1EF

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Problem z zasilaniem Toshiba L300-1EF


przez okraglaczek 13 grudnia 2013, 18:58
Mam problem i nie potrafię sobie poradzić z naprawa płyty 6050A2170401-MB-A03
Laptop działa poprawnie jedynie na baterii na zasilaczu czasami włącza się za pierwszym razem czasami za czwartym a jak już się włączy to brak obrazu, myślałem ze to NEC Tokin wiec go wymieniłem na nowy ale problem jest ten sam.

Zauważyłem dwie rzeczy:
napięcie zasilające procek na zasilaczu ma 0,96v a na baterii 1,26V oraz że na bateria płyta dziwnie piszczy


Napięcia na cewkach

Bateria Zasilacz
L2-1,82V L2-1,82V
L3-5,14V L3-5,14V
L6-3,43V L6-3,45V
L510-1,07V L510-1,07V
L514-1,26V L514-0,96V
L517-1,26V L517-0,96V

Re: Problem z zasilaniem Toshiba L300-1EF


przez Google Adsense [BOT] 13 grudnia 2013, 18:58

#2 Re: Problem z zasilaniem Toshiba L300-1EF 


przez Gregoor 13 grudnia 2013, 19:05
Podstaw zamiast Nec Tokin kondensatory, miałem taki przypadek właśnie w tej A300, lecz nie twierdze na 100% że to będzie przyczyna.

#4 Re: Problem z zasilaniem Toshiba L300-1EF


przez okraglaczek 14 grudnia 2013, 09:07
Laptop działa:)
Wstawiłem 6x330uF ale zastanawia mnie fakt czemu nie działa nowy Nec Tokin?
wcześniej próbowałem wlutować kondensatory 6x330uF takie to płyt głównych low esr bo akurat nie miałem smd ale laptop też był martwy.

#5 Re: Problem z zasilaniem Toshiba L300-1EF


przez indicheq 14 grudnia 2013, 10:37
Trzeba uważać żeby nie przegrzać zarówno kondensatorów jak i NEC/TOKIN. NEC/TOKIN jest bardzo wrażliwy na wysokie temperatury, a kondensatory mogłeś uszkodzić w trakcie procesu lutowania albo już przy wylucie z płyty był któryś uszkodzony.

#6 Re: Problem z zasilaniem Toshiba L300-1EF


przez p4p 14 grudnia 2013, 12:19
Dokładnie jak kolega indiczeq mówi. Najlepiej Nec`a obsadzać grzejąc dłużej samą płytę z dołu.

Re: Problem z zasilaniem Toshiba L300-1EF


przez Google Adsense [BOT] 14 grudnia 2013, 12:19

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.