• Re: dv9000 DA0AT5MB8E0 REV:E, brak obrazu

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Re: dv9000 DA0AT5MB8E0 REV:E, brak obrazu


przez michal1490 13 listopada 2012, 16:40
Witam;

Mam do naprawy płytę główną tak jak w temacie. Przed wymiana grafiki laptop włączał się bez obrazu pobór prądu 1,02A. Po podgrzaniu rdzenia nic się nie zmieniło. Kiedyś grafika była już naprawiana, więc zamówiłem nowa. Po wymianie nadal jest tak samo, wszystkie przetwornice działają, bios wgrany, podmieniony ram oraz procesor.

Od czego mogę zacząć dalszą diagnozę usterki :) ?

Prosił bym również o zdjęcie okolicy grafiki w celu sprawdzenia czy nie brakuje jakiś elementów.

Re: Re: dv9000 DA0AT5MB8E0 REV:E, brak obrazu


przez Google Adsense [BOT] 13 listopada 2012, 16:40

#2 Re: dv9000 DA0AT5MB8E0 REV:E


przez redsonya 13 listopada 2012, 16:56
Czy wymieniałeś chip na nowy czy regenerowany?
Wymień grafikę na nową - sprawdź przy okazji czy nie uszkodzony został jakiś pad na płycie.
Miałem podobny problem wymieniłem chip na regenerowany (powód - oszczędności:P) - niestety nie nie zadziałało wymieniłem na nowy i poszło.

#3 Re: dv9000 DA0AT5MB8E0 REV:E, brak obrazu


przez michal1490 13 listopada 2012, 17:01
Witam;
Układ jest nowy, wszystkie pady są na płycie głównej.

#4 Re: dv9000 DA0AT5MB8E0 REV:E


przez morph 13 listopada 2012, 17:39
Witaj

Sprawdź co mówi karta diagnostyczna. To wcale nie musi być GPU. Przeprogramuj BIOS. Przeglądnij forum, opisywałem już kiedyś przypadek, że podczas grzania GPU zlały się kule pod NB właśnie na tej platformie. Trzeba było go ściągnąć i zakulować.

Re: dv9000 DA0AT5MB8E0 REV:E


przez Google Adsense [BOT] 13 listopada 2012, 17:39

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: clops35 i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.