• Compaq CQ61 304SW DAOOP8MB6DO miga dioda caps lock 1X

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Compaq CQ61 304SW DAOOP8MB6DO miga dioda caps lock 1X


przez koko115 14 maja 2012, 16:39
Cześć. Robię właśnie compaqa CQ61 304SW na płycie DAOOP8MB6DO platforma AMD/ATI. Problem jest taki że na początku dioda caps migała 2x i przerwa, i tak w kółko. Wiedząc że problem w tych płytach leży po stronie NB, oraz gnieździe procesora, oraz samym procesorem - Wymieniłem północ na nową, i ten sam objaw, wymieniłem socket procesora, z procesorem i nadal to samo. Wgrałem bios ze strony, i w tedy dioda zaczęła migać raz, wgrałem z powrotem stary bios, i nadal dioda miga tylko raz. Napięcia na cewkach są OK, oraz brak zwarć. Kiedy płyta jest uruchomiona to pobiera 0,57mA, jednak podczas uruchamiania przez pierwszą sekundę zasilacz pokazuje 2,5A poboru. Próbowałem wgrać bios z tego tematu

viewtopic.php?f=24&t=15924&p=67742&hilit=cq61+bios#p67742

jednak to samo, dioda caps miga raz

Co o tym myślicie ?

Może ktoś ma zgrany bios z takiej płyty, i od tego byśmy zaczęli ?

Re: Compaq CQ61 304SW DAOOP8MB6DO miga dioda caps lock 1X


przez Google Adsense [BOT] 14 maja 2012, 16:39

#2 Re: Compaq CQ61 304SW DAOOP8MB6DO miga dioda caps lock 1X


przez arvika 14 maja 2012, 19:28
Sprawdź ten.



Musisz być zalogowany, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

#3 Re: Compaq CQ61 304SW DAOOP8MB6DO miga dioda caps lock 1X


przez Przemek 15 maja 2012, 05:25
BIOS w załączniku.



Musisz być zalogowany, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

#4 Re: Compaq CQ61 304SW DAOOP8MB6DO miga dioda caps lock 1X


przez koko115 15 maja 2012, 12:20
Dzięki chłopaki, jednak to nie wina biosu. Wgrałem te dwa co polecacie, i na każdym to samo, czyli po uruchomieniu 0,57mA i tyle..

#5 Re: Compaq CQ61 304SW DAOOP8MB6DO miga dioda caps lock 1X


przez dodommc 15 maja 2012, 12:49
Wyczyść dokładnie gniazdo procesora, jak to nie pomoże spróbuj jeszcze podgrzać mostek północny. Ewentualnie jeszcze ram z innym taktowaniem spróbuj - ostatnio miałem kilka przypadków, w których ram na 444 oraz 666 nie działał, a na 555 ruszył bez problemu, chociaż oryginalna kość miała 666 i na innym komputerze działa bez problemu. I próbuj na jednej kości raz w jednym raz w drugim banku.

#6 Re: Compaq CQ61 304SW DAOOP8MB6DO miga dioda caps lock 1X


przez koko115 16 maja 2012, 13:36
Przecież gniazdo wymieniłem, NB też.

Czy ktoś z was wymieniał płytę w tym laptopie na inną ? Bo docelowo takiej samej nigdzie nie ma.
Na aledrogo są takie płyty, tylko bez układu graficznego. Nie wiem czy podejdzie chłodzenie itd ?
http://allegro.pl/plyta-glowna-hp-presa ... 00109.html

#7 Re: Compaq CQ61 304SW DAOOP8MB6DO miga dioda caps lock 1X


przez dodommc 16 maja 2012, 14:05
koko115 napisał(a):Przecież gniazdo wymieniłem, NB też.

Mogły w gnieździe zostać resztki topnika, a układ mógł się źle położyć, np. tak jak tutaj: viewtopic.php?p=67627#p67627

#8 Re: Compaq CQ61 304SW DAOOP8MB6DO miga dioda caps lock 1X


przez koko115 16 maja 2012, 22:03
W stawianiu układów mam już wprawę, więc to jest raczej wykluczone. Topnik czyściłem po lutowaniu.

A co z tą zamianką płyt ? Robił to już ktoś w tym laptopie ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.