• HP DV5 1010ew. Migające diody CAPS LOCK i brak obrazu.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 HP DV5 1010ew. Migające diody CAPS LOCK i brak obrazu.


przez PureEvil 28 lutego 2012, 13:00
Witam

Dokładnie te same objawy jak w jednym z tematów na forum, a mianowicie brak obrazu, miga dioda CAPS LOCK, pobór 1,40A i rośnie.

Podgrzewałem GPU, wsad biosu nowy (z tematu na forum 100% sprawny). Jest 5V, 3,3V, 1,8V, 1V. Karta diagnostyczna pokazuje .0 (nie wiem co to znaczy nie mam w manualu opisanego tego błędu).
Ram podmieniany.

Oryginalnie jest tam CPU QL60, podmieniałem pod sprawny na tym samym socet TL56 lecz pobór oscylował na poziomie 0,40A i nie wszystkie przetwornice pracowały ( PL8-9 ). Na QL60 pracowały.


Co jeszcze mogę zrobić ?

Pozdrawiam!

Re: HP DV5 1010ew. Migające diody CAPS LOCK i brak obrazu.


przez Google Adsense [BOT] 28 lutego 2012, 13:00

#2 Re: HP DV5 1010ew. Migające diody CAPS LOCK i brak obrazu.


przez jr120065 28 lutego 2012, 13:07
Oryginalnie jest tam CPU QL60, podmieniałem pod sprawny na tym samym socet TL56 lecz pobór oscylował na poziomie 0,40A i nie wszystkie przetwornice pracowały ( PL8-9 ). Na QL60 pracowały.

Trzeba jednak wstawić oryginał, jak będzie tak samo jak na TL56 to do sprawdzenia PL8-9.

#3 Re: HP DV5 1010ew. Migające diody CAPS LOCK i brak obrazu.


przez PureEvil 28 lutego 2012, 13:19
Na QL60 PL8-9 działają i mają po 1V.

#4 Re: HP DV5 1010ew. Migające diody CAPS LOCK i brak obrazu.


przez dodommc 28 lutego 2012, 13:39
Trzeba wstawić QL i warto mieć kilka na serwis, bo te procki często padają, a z innymi kompy zwykle nie działają.

#5 Re: HP DV5 1010ew. Migające diody CAPS LOCK i brak obrazu.


przez PureEvil 28 lutego 2012, 14:30
Kurczę nie posiadam na zamianę drugirgo QL.

Trzeba zamawiać w takim razie...

#6 Re: HP DV5 1010ew. Migające diody CAPS LOCK i brak obrazu.


przez dodommc 28 lutego 2012, 14:36
od razu 2 albo 3, bo ich awaryjność jest niesamowita

#7 Re: HP DV5 1010ew. Migające diody CAPS LOCK i brak obrazu.


przez pawel80 28 lutego 2012, 15:58
A czy próbował kolega podgrzewać północ w celach diagnostycznych? One również często padały w Hp serii dv5.

#8 Re: HP DV5 1010ew. Migające diody CAPS LOCK i brak obrazu.


przez PureEvil 28 lutego 2012, 16:32
pawel80 napisał(a):A czy prubował kolega podgrzewać północ w celach diagnostycznych. One również często padały w Hp serii dv5.




Przed chwilą podgrzewałem i nic.

Może socketowi re flow by zrobić?

#9 Re: HP DV5 1010ew. Migające diody CAPS LOCK i brak obrazu.


przez pawel80 28 lutego 2012, 16:49
Nie ma sensu grzać na darmo płyty. Lepiej tak jak koledzy wyżej proponowali. Najpierw podstaw w 100% sprawny i kompatybilny procesor.

#10 Re: HP DV5 1010ew. Migające diody CAPS LOCK i brak obrazu.


przez arvika 28 lutego 2012, 19:49
Dwie najczęstsze usterki tych lapków u mnie na serwisie to BIOS i północ.

#11 Re: HP DV5 1010ew. Migające diody CAPS LOCK i brak obrazu.


przez Nox2 28 lutego 2012, 21:41
U mnie pomogło mocne wygrzanie procesora, mocniejsze niż układów, sprzęt działa juz ok 3mc po tym zabiegu.

#12 Re: HP DV5 1010ew. Migające diody CAPS LOCK i brak obrazu.


przez PureEvil 1 marca 2012, 12:53
Przyszły procki QL62. Podstawiłem i dalej to samo.
Dodatkowo wymieniłem PL8-9 też bez rezultatu.

Zaprogramuję jeszcze inny bios jeśli nic nie da re flow NB, a jeśli dalej nic to wygrzeje socket jak koledzy piszą...

Oczywiście po każdej operacji sprawdzę efekty pracy.

-- czwartek, 1 mar 2012, 15:05 --

Po wgraniu BIOSu (poniżej daje wsad działający 100%) - nic
Po re flow NB - zmartwychwstał !!

Ale to nie wszystko. Na oryginalnym QL60 nie wstał, dopiero jak wsadziłem świeżo kupiony QL62.

Jeszcze dla spokoju ducha zrobię pełny reballing NB aby klient dłużej się nacieszył działającym sprzętem.




BIOS===>>>

http://www.sendspace.pl/file/84b7039c14f0842e457f408

#13 Re: HP DV5 1010ew. Migające diody CAPS LOCK i brak obrazu.


przez arvika 1 marca 2012, 22:47
PureEvil napisał(a):Jeszcze dla spokoju ducha zrobię pełny reballing NB aby klient dłużej się nacieszył działającym sprzętem.


Niestety Klient nie nacieszy się zbyt długo działającym sprzetem bo tych układów (mniemam że tam siedzi północ na AMD) się nie rebaluje, tylko wymienia.

#14 Re: HP DV5 1010ew. Migające diody CAPS LOCK i brak obrazu.


przez pocinas 2 marca 2012, 00:15
Co do CPU to TL-56 zamiast QL nie pujdzie, co nawyżej RM-xx, po 2gie jak inni pisali te QLki padają niemiłosiernie, co gorsza miałem raz sytuacje w jakimś HP na oryginalnie QL-65 że nie działał (w sumie to przestał), wstawiłem QL-60 i działał, a oba CPU teoretycznie sprawne bo później ten QL-65 na innym testowałem, także są jaja niejednokrotnie.

PureEvil zauważyłem ze miałeś podobny problem z innym lapkiem gdzie chyba było podejrzenie na gniazdo CPU, proponuję zainwestować w tester gniazd bo powiem szczerze naprawdę bardzo się przydaje, podobnie tester gniazd pamięci ram.

Co do tej północy podzielam zdanie Arviki, tylko wymiana.

Ostatnio edytowano 2 marca 2012, 23:32 przez farmer, łącznie edytowano 1 raz. Powód: Proszę, aby Kolega zaczął używać słownika ortograficzanego przy pisaniu i poprawił pisownię w swoich postach, jak również interpunkcję.

#15 Re: HP DV5 1010ew. Migające diody CAPS LOCK i brak obrazu.


przez dodommc 2 marca 2012, 08:26
pocinas napisał(a): oba CPU teoretycznie sprawne bo później ten QL-65 na innym testowałem, także są jaja niejednokrotnie.

Procesory AMD zarządzają bezpośrednio ramem, więc może w pierwszym przypadku komputer miał dwie kości pamięci dlatego nie zadziałał, a w drugim sprawdzałeś komputer tylko z jedną kością i dlatego uruchomił się. Często tak miałem, że tylko z jedną kością ram komputer ruszał, a po zmianie procka zaczynał działać na dwóch kościach.

#16 Re: HP DV5 1010ew. Migające diody CAPS LOCK i brak obrazu.


przez pocinas 2 marca 2012, 09:01
Dokładnie już nie pamiętam jak to było, w każdym razie zaskoczenie było że bratni CPU zadziałał. Co do ramu wiem że CPU nim zarządza, mam nawet takiego CPU na testy do dziś co działa tylko na jednej kości ram, a na drugiej nie, a karta diagnostyczna pamięci ram pokazuje brak łączności 3 połączeń slotu banku 2 Ramu, po podmianie CPU wszystkie diodki się zapaliły na karcie Ram, także to nie wina ani mostu ani gniazda CPU.

Teoretycznie też winny może być w tym przypadku północ.

#17 Re: HP DV5 1010ew. Migające diody CAPS LOCK i brak obrazu.


przez PureEvil 2 marca 2012, 10:21
Rozmawiałem z klientem i gdyby nie kwestia tego, że bardzo mu laptop jest potrzebny z chęcią zdecydował by się na wymianę, po prostu na czasie mu zależy. I ustaliłem, że jak znowu mu się objawy powtórzą to przyniesie i wymienimy, a póki co laptop działa sobie bezproblemowo.

Sprawdzałem lapka na wszystkich kombinacjach ze slotami ramu i działa na każdym.

Ogólnie zauważyłem, że te dv5 na platformie AMD są ciężkimi przypadkami. Na forum jest opisany podobny temat lecz nie został rozwiązany. (serwis odkupił laptopa).

Reasumując naprawa tego laptopa zajęła bardzo dużo czasu gdyż:
-3x programowany BIOS
-zamieszanie z CPU - niby sprawne lecz z DV5 nie działają prawidłowo
-reballing NB (chodź właściwa naprawa polega na jego wymianie jak koledzy wyżej sugerują)
-wymiana przetwornic PL8 i PL9

Co prawda po raz pierwszy się spotkałem z objawami w tym modelu ale już na przyszłość będę wiedział jak z nim postępować.

Mam nadzieję, że temat przyda się innym serwisantom. I pomoże rozwiązać te "cuda na kiju" z DV5 na platformie AMD.


Pozdrawiam!

#18 Re: HP DV5 1010ew. Migające diody CAPS LOCK i brak obrazu.


przez PureEvil 3 marca 2012, 12:09
arvika napisał(a):
PureEvil napisał(a):Jeszcze dla spokoju ducha zrobię pełny reballing NB aby klient dłużej się nacieszył działającym sprzętem.


Niestety Klient nie nacieszy się zbyt długo działającym sprzetem bo tych układów (mniemam że tam siedzi północ na AMD) się nie rebaluje, tylko wymienia.



Jednak mogłem wymienić... wrócił lapek na drugi dzień od odebrania. Porażka.....
Te same objawy. Po podgrzaniu NB wstał.

Zamówiony nowy NB :twisted:

#19 Re: HP DV5 1010ew. Migające diody CAPS LOCK i brak obrazu.


przez PureEvil 5 marca 2012, 13:48
Nie mogę znaleźć chipa do tej płyty głównej :x

Czy jest możliwość wymiany na inny?
Płyta to:
DA0QT8MB6F0 REV: F

#20 Re: HP DV5 1010ew. Migające diody CAPS LOCK i brak obrazu.


przez pocinas 5 marca 2012, 13:50
Jak nie ma jak są na pewno. Jaki tam siedzi NB..?
215-0674034, 216-0674026, 216-0674022 ..? którys z nich na bank?

Re: HP DV5 1010ew. Migające diody CAPS LOCK i brak obrazu.


przez Google Adsense [BOT] 5 marca 2012, 13:50

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.