• HP Pavilion DV9000 - AT2 - nie uruchamia się.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 HP Pavilion DV9000 - AT2 - nie uruchamia się.


przez oneeye 17 sierpnia 2010, 21:42
Hejka!

Kombinowałem dziś z MCP67M. Efektem moich zabaw w jednym momencie była "śpiączka" płyty. Po przeprogramowaniu biosu laptop usnął.
I tak:

- bios przeprogramowany ponownie, łącznie z wymianą kości,
- ene podmienione ze sprawnej płyty,
- most wymieniony (z wiadomych przyczyn na reball),
- kwarce podmieniane, sprawne, na ene i moście ~32KHz,
- 3,3V, 5V - są
- na ene n.19 jak i na G2 jest stan wysoki i jego zmiana po zwarciu do masy,
- pobór = 10mA, brak zmian,
- na n.75 ene cały czas stan niski.

I tu pytanie, czy na tej n.75 ene ma być stan wysoki bezwarunkowo? Rozumiem, że przy włączaniu to on inicjuje most przy zmianie stanu na niski.
Co przegapiłem?

Re: HP Pavilion DV9000 - AT2 - nie uruchamia się.


przez Google Adsense [BOT] 17 sierpnia 2010, 21:42

#2 Re: HP Pavilion DV9000 - AT2 - nie uruchamia się.


przez Pawelbul 17 sierpnia 2010, 22:18
A sprawdziłeś czy masz VH28?

#3 Re: HP Pavilion DV9000 - AT2 - nie uruchamia się.


przez PrzemekZ 17 sierpnia 2010, 22:40
Witam, wydaje mi się, że bez VH28 nie ruszy 3V i 5V (brak Vin).

#4 Re: HP Pavilion DV9000 - AT2 - nie uruchamia się.


przez Usunięty Użytkownik 402 17 sierpnia 2010, 23:29
Póki co wygląda że MCP nie działa.

#5 Re: HP Pavilion DV9000 - AT2 - nie uruchamia się.


przez oneeye 18 sierpnia 2010, 09:20
LAZY napisał(a):Póki co wygląda że MCP nie działa.


Po czym wnosisz? Podniesiona noga n.75 ene również nie wystawia stanu.

#6 Re: HP Pavilion DV9000 - AT2 - nie uruchamia się.


przez Usunięty Użytkownik 402 18 sierpnia 2010, 20:56
Generalnie to musiałbym płytę zdiagnozować lecz z obserwacji technicznej choć skromna mogę tak przypuszczać.
Nie jestem w stanie w tej chwili udzielić odpowiedzi lecz mam podobną płytę AT2 na warsztacie z ubitą grafiką, działa , jest obraz w paski, więc gdyby coś to mogę dokonać pomiarów w rożnych fazach rozruchu i podać informacje. Proszę tylko o info co mam zmierzyć.

#7 Re: HP Pavilion DV9000 - AT2 - nie uruchamia się.


przez oneeye 18 sierpnia 2010, 20:59
Jeśli możesz to stan na n.75 EC/KBC przed i podczas wciśnięcia włącznika. Wydaje mi się, że powinno tam być 3V i spadać do 0V przy włączaniu.

#8 Re: HP Pavilion DV9000 - AT2 - nie uruchamia się.


przez delp 18 sierpnia 2010, 21:25
Jeśli nawet nie było by MCP płyta powinna mrugnąć i się wyłączyć.
Może problem leży w którymś MAX lub ISL.
A próbowałeś uruchomić z samej baterii.

#10 Re: HP Pavilion DV9000 - AT2 - nie uruchamia się.


przez Usunięty Użytkownik 402 18 sierpnia 2010, 22:35
3926QF dokładnie mówiąc.


UWAGA dopatrzyłem się błędu : mianowicie układ 3926QF ma po 32 nogi na bok , a na solder masce jest oznakowanie po 37 nóg na bok - jest to oznaczenie dla dużego układu stąd mój błąd w pomiarach i być może poprzednika.
Więc tak w st-by jest na pinie 75 0,0v , po naciśnięciu włącznika pojawia się 3,3v i tak pozostaje aż do wyłączenia komputera.

Tylko trzeba sobie policzyć nogi KBC żeby się nie pomylić.

Re: HP Pavilion DV9000 - AT2 - nie uruchamia się.


przez Google Adsense [BOT] 18 sierpnia 2010, 22:35

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.