• HP Compaq Mini 735ED zamienność matryc.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 HP Compaq Mini 735ED zamienność matryc.


przez majster323 28 grudnia 2011, 20:54
Witam.

Mam w moim domowym warsztacie netbooka jak w temacie z pękniętą matrycą. Fabrycznie siedziała w nim matryca AUO B101AW01 V3. Zamówiłem matrycę lecz otrzymałem HANNSTAR HSD101PFW1.
Obraz na nowej matrycy jest, lecz brak podświetlenia. Na starej matrycy podświetlenie działa bez problemu. Czujnik zamknięcia klapy matrycy sprawdzony i jest OK.
Teraz do sedna - czy te matryce mogą być stosowane zamiennie?

Re: HP Compaq Mini 735ED zamienność matryc.


przez Google Adsense [BOT] 28 grudnia 2011, 20:54

#2 Re: HP Compaq Mini 735ED zamienność matryc.


przez pietrekzad 28 grudnia 2011, 22:07
Matryce raczej są zamienne. Jakie są napięcia na gnieździe matrycy ? Chodzi o pin 36 oraz 38.

#3 Re: HP Compaq Mini 735ED zamienność matryc.


przez majster323 29 grudnia 2011, 00:39
Pin 36 - 3,34V
Pin 38 - 5,16V

Tak jak wcześniej napisałem w starej matrycy podswietlenie działa. W miejscach gdzie stara matryca nie jest rozlana obraz jest wyświetlany poprawnie.

#4 Re: HP Compaq Mini 735ED zamienność matryc. 


przez Usunięty Użytkownik 402 29 grudnia 2011, 03:08
Pin 35,36 sterowanie podświetleniem, 38,39,40 zasilanie inwertera 5v.

W obu matrycach pinologia się zgadza. W zakupionej matrycy zasilanie podświetlania mieści się w granicach od 5-19v więc też z tym nie powinno być problemu. Zostaje do sprawdzenia bezpiecznik w zasilaniu podświetlenia, ewentualnie sprawdzenie taśmy led przy złączu czy czasem nie wypadła lub czy nie jest naderwana.

#5 Re: HP Compaq Mini 735ED zamienność matryc.


przez majster323 29 grudnia 2011, 08:35
majster323 napisał(a):Zostaje do sprawdzenia bezpiecznik w zasilaniu podświetlenia, ewentualnie sprawdzenie taśmy led przy złączu czy czasem nie wypadła lub czy nie jest naderwana.


Taśma siedzi dość dobrze i nie wygląda na naderwaną. Bezpiecznik w zasilaniu podświetlenia sprawny (ten zaraz przy gnieździe matrycy).

#6 Re: HP Compaq Mini 735ED zamienność matryc.


przez pietrekzad 29 grudnia 2011, 09:30
Pozostaje więc reklamacja nowo zakupionej matrycy.

#7 Re: HP Compaq Mini 735ED zamienność matryc.


przez majster323 6 stycznia 2012, 16:01
Matrycę oddałem w ramach gwarancji sprzedającemu i ponoć okazało się, że wszystko jest sprawne. Coś mi się nie chce w to wierzyć, że matryca działała...
Jeśli pinologia, tak jak powiedział kolega LAZY, się zgadza i napięcia dotyczące podświetlenia też w normie, stara matryca świeci, to coś jest nie tak...
Jako, że bardzo daleko nie mam podjadę sobie osobiście z laptopem i sprawdzę sprzęt na miejscu. Ciekawe co wtedy...

#8 Re: HP Compaq Mini 735ED zamienność matryc.


przez majster323 13 stycznia 2012, 10:55
Witam. Od razu przepraszam za podbijanie tematu, jednak do rzeczy...

Czy ma ktoś na 100% sprawną matrycę HANNSTAR HSD101PFW1 lub inną, która pasowałaby do tego modelu netbooka? Fajnie jakby znalazła się osoba z terenu Raciborza lub Rybnika, żebym mógł sobie osobiście podjechać i sprawdzić parę rzeczy. W grę wchodzi także możliwość przesyłki - koszt, oczywiście w obie strony, pokrywam ja. Informacje na PW.

Chcę dokładnie sprawdzić co lub kto jest winny. Sprzedający coś mi się wydaje, że zaczyna kręcić, kontakt jest ciężki. Nikogo nie chcę jednak bezpodstawnie oskarżać i chcę mieć pewne dowody, że z moim sprzętem jest wszystko OK.

Dziękuję i proszę o pomoc.

#9 Re: HP Compaq Mini 735ED zamienność matryc.


przez Usunięty Użytkownik 402 13 stycznia 2012, 19:57
Mając 2 kanałowy serwisowy zasilacz to można tą matrycę sprawdzić na stole czy świeci. Podać jej zasilanie i 3,3v na sterowanie jasnością i włączaniem.
Skoro twoje pomiary są prawidłowe to matryca wydaje się uszkodzona.
Podeślij obie matryce to je sprawdzę jak będę w firmie.

#10 Re: HP Compaq Mini 735ED zamienność matryc.


przez majster323 14 stycznia 2012, 16:43
LAZY napisał(a):Mając 2 kanałowy serwisowy zasilacz to można tą matrycę sprawdzić na stole czy świeci. Podać jej zasilanie i 3,3v na sterowanie jasnością i włączaniem.


Czy jak podam tej matrycy z zasilacza na piny:
31, 32, 33 - GND
35, 36 - 3,3V
38, 39 , 40 - 5V
to matryca powinna zaświecić? Czy jeszcze potrzebny jest jakiś sygnał sterujący?

Wstyd się przyznać, lecz na chwilę obecną nie posiadam zasilacza serwisowego. Jest następnym na mojej liście do kupienia.
Ewentualnie potrzebne napięcia wezmę z zasilacza ATX

#11 Re: HP Compaq Mini 735ED zamienność matryc.


przez Usunięty Użytkownik 402 14 stycznia 2012, 17:26
Powinna zaświecić, ale jak napięcie jest z laptopa to nie będzie różnicy czy jest podpięta do taśmy czy do samego zasilacza.

#12 Re: HP Compaq Mini 735ED zamienność matryc.


przez majster323 14 stycznia 2012, 20:56
Nie ma siły - jeśli, kolego LAZY, mówisz że pinologia się zgadza i jeśli na zbitej matrycy podświetlenie się świeci to inna, sprawna matryca musiałaby zadziałać.

To teraz pytanie z innej beczki - jak rozegrać sprawę ze sprzedającym, żeby mu udowodnić, że mój laptop jest na 100% sprawny (on upiera się, że "coś jest nie tak") a jego matryca szwankuje?
Jak udowodnić, że inna matryca niż ta co była oryginalnie musi na 100% działać prawidłowo w tym modelu netbooka?

Na dowód, że u mnie OK mogę pokazać takie zdjęcia:
Obrazek
Obrazek

Problem natury sprzętowej uważam za rozwiązany. Proszę jednak o podpowiedzi co dalej?
Jeśli dalszy ciąg tego postu nie pasuje do tematyki działu proszę o przeniesienie.

#13 Re: HP Compaq Mini 735ED zamienność matryc.


przez meloow 14 stycznia 2012, 22:17
Witaj,

weź wydrukuj zamówienie matrycy jako potwierdzenie że to oni przysłali Ci zamiennik. Zabierz laptopa ze starą matrycą i na miejscu pokaż że na oryginale działa, później zamontuj ten ich zamiennik i udowodnij im że jest albo uszkodzona albo HANNSTAR HSD101PFW nie jest zamiennikiem dla AUO B101AW01 V3.

#14 Re: HP Compaq Mini 735ED zamienność matryc.


przez majster323 24 stycznia 2012, 17:59
Zakup innej matrycy z pewnego źródła rozwiązał problem.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, bardzo mi pomogły.
Pozdrawiam i zamykam temat.

Re: HP Compaq Mini 735ED zamienność matryc.


przez Google Adsense [BOT] 24 stycznia 2012, 17:59

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: clops35 i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.