• Acer 5737Z czerwony obraz

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Acer 5737Z czerwony obraz


przez Keli 6 grudnia 2011, 15:14
Laptop po wielu bojach. Początkowo czasem się włączał, a czasem nie.Trochę zależało od tego gdzie włożony jest ram,ale bliższej prawidłowości nie było. W końcu wymieniłem MCP na nowy. Laptopnie uruchamiał się. Winowajcą okazał się slot RAM. Po wymianie laptop na zew monitorze daje obraz prawidłowy, a na matrycy zamiast czarnego podświetlenia jest czerwone. Trudno ze schematem porównać płytę, bo drobnica nie jest podpisana. Czy ktoś mógłby w dobrej jakość fotkę zamieścić okolic mostka jak i od drugiej strony, abym mógł porównać, czy drobnicy nie brakuje ?
Płyta KALA0 LA-4681P
No chyba że gdzie indziej szukać przyczyny. Oczywiście może źle położyłem chipa, ale wpierw wolę sprawdzić drobnicę.

Re: Acer 5737Z czerwony obraz


przez Google Adsense [BOT] 6 grudnia 2011, 15:14

#2 Re: Acer 5737Z czerwony obraz


przez figofag 6 grudnia 2011, 15:28
Sprawdziłbym taśmę matrycy i samą matryce.

#3 Re: Acer 5737Z czerwony obraz


przez goofy1969 6 grudnia 2011, 20:46
Witam!
Proponowałbym, przelutować mcp możliwe, że nie jest dolutowany. Co to za problem był ze slotem czy górny slot nie działał (znana usterka) czy też dolny co zdarza się rzadziej ?

#4 Re: Acer 5737Z czerwony obraz


przez Keli 6 grudnia 2011, 21:52
Na dobrą sprawę nie ma problemu z przelutowaniem MCP. Może i racja, zacznę od tego. A na dobrą sprawę moge wrócić i do oryginalnego MCP, bo jak okazuje był sprawny.
Przelutowywałem oba sloty, ale to nic nie dało. Dopiero jak zdjąłem górny i przylutowałem go ponownie, oba sloty zaczęły działać prawidłowo. Nigdzie nie doczytałem się, że w tym modelu jest problem z RAMem. Po prostu nic innego mi nie zostało.
Dodam, że laptop dochodził do 0.6A i się zatrzymywał. Próbowałem kartę debug podłączyć do padów pod RAMem, ale jakoś mi nie chciała karta działać.

Wróciłem do starego układu MCP i obraz jest ok, zatem racja była, że BGA źle położyłem.

Dziękuje za właściwą sugestię.

Re: Acer 5737Z czerwony obraz


przez Google Adsense [BOT] 6 grudnia 2011, 21:52

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.