• Toshiba L300-1EF Biały ekran

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Toshiba L300-1EF Biały ekran


przez koko115 1 października 2011, 10:34
Cześć. Mam do naprawy Toshibe L300-1EF z płytą 6050A2170401-MB-A03. Problem polega na tym że po dwóch minutach instalacji siódemki pojawia się biały ekran, na matrycy, oraz zewnętrznym monitorze, i laptop sie zawiesza, i tak tkwi z białym ekranem. Na linuxie live cd laptop potrafi pracować nawet pół dnia. Zmieniłem procesor, wyczyściłem chłodzenie, wymieniłem pamięci oraz dysk, wgrałem bios. Nie mam pojęcia o co mu biega? Możecie coś poradzić?

Re: Toshiba L300-1EF Biały ekran


przez Google Adsense [BOT] 1 października 2011, 10:34

#2 Re: Toshiba L300-1EF Biały ekran


przez wojtas 1 października 2011, 13:58
Witam,
Proszę sprawdzić co się dzieje z zasilaniem matrycy (na złączu na płycie głównej oraz na złączu w matrycy) gdy na matrycy pojawia się mleko.

Pozdrawiam.

#3 Re: Toshiba L300-1EF Biały ekran


przez fullcontrol 1 października 2011, 16:49
this look like over heat problem check the heatsync!

#4 Re: Toshiba L300-1EF Biały ekran


przez koko115 1 października 2011, 20:52
wojtas napisał(a):Witam,
Proszę sprawdzić co się dzieje z zasilaniem matrycy (na złączu na płycie głównej oraz na złączu w matrycy) gdy na matrycy pojawia się mleko.

Pozdrawiam.


Właśnie żeby wykluczyć ta ewentualność podłączyłem laptopa pod zewnętrzny monitor, i na nim również pojawia się biały ekran, więc przy połączeniu matrycy raczej nie ma co sprawdzać/dłubać. Tak mi się wydaje

#5 Re: Toshiba L300-1EF Biały ekran


przez AdamStar 1 października 2011, 21:02
Brak podstawowych pomiarów oraz nie podana platforma i obsada.
Zobacz co się dzieje w linii zasilającej CPU, wymień dla pewności NEC-Tokina.

#6 Re: Toshiba L300-1EF Biały ekran


przez Usunięty Użytkownik 402 2 października 2011, 18:38
Oscyloskop w rękę i pomiary tętnień na wyjściach przetwornic, ewentualna wymiana kondensatorów filtrujących.

Re: Toshiba L300-1EF Biały ekran


przez Google Adsense [BOT] 2 października 2011, 18:38

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.