• Zakup taniej stacji Hot-Air

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Zakup taniej stacji Hot-Air


przez kamil198405 18 listopada 2014, 12:08
Witam
Potrzebuję zakupić możliwie najtańszą stacje Hot Air, warunek możliwość montażu zwykłych dysz. Stacja ma służyć tylko jako zapas do wymiany gniazdek, zaciskania koszulek termo itp. Na serwisie posiadam dwie stacje Quick ale nieraz zachodzi potrzeba zrobienia gniazda na szybko i muszę sprzątać stanowisko. Prosiłbym kolegów o doradztwo co kupić.

Re: Zakup taniej stacji Hot-Air


przez Google Adsense [BOT] 18 listopada 2014, 12:08

#3 Re: Zakup taniej stacji Hot-Air


przez kamil198405 18 listopada 2014, 22:44
A coś takiego jak WEP 898BD? Podoba mi się wentylator oraz kompaktowe wymiary.

#5 Re: Zakup taniej stacji Hot-Air


przez kamil198405 22 listopada 2014, 23:36
No to wybór jest między WEP 992D+ lub 898BD. Może któryś z kolegów coś podpowie?

#6 Re: Zakup taniej stacji Hot-Air


przez kwinto10 23 listopada 2014, 09:32
Mam WEP 992D+ do prostych zastosowań nadaje się. Jest kalibracja temperatury.
Z minusów, przy max temp topi się końcówka plastikowej obudowy i jak dotknie metalu to wiadomo smród (końcówkę obciąłem), po włączeniu głównego zasilania buczy (nawet jak z przodu HOT i grotówka wyłączona).

#7 Re: Zakup taniej stacji Hot-Air


przez goose41 23 listopada 2014, 10:08
Witam
Używałem zarówno 872D jak i 852D firmy WEP jednak jak kolega marek216 zauważył nie ma większego znaczenia jaki dokładnie producent, nawet pomiędzy tymi dwoma modelami różnice są raczej tylko wizualne. W tym przedziale cenowym jakość produktów jest bardzo zbliżona do siebie.
Generalnie sama lutownica hot-air dobrze nadaje się do prostych napraw na płycie - można spokojnie lutować elementy SMD w różnych obudowach (tranzystory, kości BIOS, wylutowanie KBC, itp.), do tego dobry topnik i praca idzie sprawnie i bez większych kłopotów. Nie jestem jednak do końca przekonany co do tego zakresu temperatury - z doświadczenia najlepiej pracuje się ustawiając temperaturę na (teoretyczne) 480 stopni i następnie regulować siłę nadmuchu (najczęściej używam czegoś z zakresu od 1.5 do 4) - lutuje się wtedy szybko a jednocześnie nie nagrzewa się niepotrzebnie zbyt dużego obszaru płyty. Sama rączka dobrze leży w dłoni i nie miałem jak dotąd problemów z topieniem plastikowych elementów.
Ostrzegam jednak przed drugim "blokiem" tych stacji 2w1 - trwałość oryginalnej lutownicy grotowej to tragedia. Bardzo szybko lutownica przestaje grzać albo pojawiają się problemy z odczytem i regulacją temperatury.
Pozdrawiam

#8 Re: Zakup taniej stacji Hot-Air


przez martiv 24 listopada 2014, 12:03
W swoim serwisie mam m.in stację 853D, i powiem szczerze, że po dwóch latach częstego użytkowania wymieniłem raz grzałkę od kolby i ani razu od hot air, zakupiłem ją wtedy za śmieszne pieniądze bo coś koło 250zł i do tej pory działa jak należy.

Na samym początku zakupiłem AOYUE 2702 A+ w 2011 roku była w cenie koło 1 200zł i co chwilę miałem z nią problemy, tak więc co jest drogie nie oznacza, że jest bardzo dobre.

#9 Re: Zakup taniej stacji Hot-Air


przez grisza69 24 listopada 2014, 12:22
Tutaj masz za 199 zł 850, stacja prosta jak drut, mam taką, pracuje na niej już kilka lat, niestety wymaga kilku poprawek, pierwsza to skrócenie węża do 80 cm ( z 140 cm jakie jest w oryginale), po drugie ustawienie centralne grzałki w kolbie ( spirala nie może dotykać miki) - fabrycznie różnie z tym bywa.

Re: Zakup taniej stacji Hot-Air


przez Google Adsense [BOT] 24 listopada 2014, 12:22
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.