• SIS671 - awaryjność, asus X50SL (F5SL).

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.

#1 SIS671 - awaryjność, asus X50SL (F5SL).


przez ppgg1 21 listopada 2014, 15:46
Mam dawce organów z mostem północnym SIS671, prawdopodobnie płyta nie była dużo używana gdyż obudowa i klawiatura nie są wytarte. Nie mam doświadczeń z mostami SIS a naczytałem sie różnych dziwnych opini i mam dylemat czy lepiej kupić nowy czy może wystarczy przeszczep. Dodam, że w tej wersji północ jest chłodzona pasywnie przez kalawiaturę.

ps.
W przypadku układów AMD przyjąłem zasadę że zawsze wymieniam na nowe, w przypadku INTELA z reguły refurbished, w przypadku SIS nie mam doświadczeń.

Re: SIS671 - awaryjność, asus X50SL (F5SL).


przez Google Adsense [BOT] 21 listopada 2014, 15:46

#2 Re: SIS671 - awaryjność, asus X50SL (F5SL).


przez raddeon 21 listopada 2014, 18:06
Myślę że wymiana na nowy zawsze jest najlepsza lecz jak zawsze liczymy się z kosztami a co do przeszczepów liczymy się że może nie podziałać ;)

#3 Re: SIS671 - awaryjność, asus X50SL (F5SL).


przez grisza69 21 listopada 2014, 19:44
Jak przeżyje wymianę to będzie żył - jak po założeniu będzie startował ale po dociśnięciu "czapki" w jednym z rogów to przy montażu nowego musisz zmienić profil.

#4 Re: SIS671 - awaryjność, asus X50SL (F5SL).


przez ppgg1 24 listopada 2014, 13:05
Jak przeżyje wymianę to będzie żył - jak po założeniu będzie startował ale po dociśnięciu "czapki" w jednym z rogów to przy montażu nowego musisz zmienić profil.


Profil zmodyfikowałem, układ ładnie siadnął i wszystko działa, dzięki.

Mam jeszcze pytanie odnośnie modyfikacji chłodzenia tego SIS-a. Wymieniłem termopad pomiedzy układem a obudową górna, dodatkowo zastąpiłem drugi termopad łączący klawiaturę z obudową górną blaszką miedzianą o grubości 1,5 mm osadzoną na paście termoprzewodzącej. Zastanawiam się czy jest to dobre rozwiązanie (bardzo leciutko, praktycznie nie zauważalnie mam wybrzuszoną klawiaturę w miejscu blaszki) za to klawiatura mocno dolega poprzez obudowe góra, blaszkę i termopad do układu bga.

#5 Re: SIS671 - awaryjność, asus X50SL (F5SL).  [ROZWIĄZANY]


przez grisza69 24 listopada 2014, 13:25
Każda droga prowadzi do Rzymu -:)

Pamiętaj, że zastosowanie przekładki miedzianej zmienia właściwości mechanicznie (zabezpieczenie) konstrukcji obudowa <-> płyta.
Jeżeli właściciel jest z gatunku "normalnych" i nie napier.... bo klawiaturze jak kowal po kowadle to taka modyfikacja ma sens, jak trafisz na idiotę to przy mocnym uderzeniu w cześć nad układem, może dojść w ekstremalnym przypadku do urwania skrajnych padów pod układem do czego w 90 % przypadków klient się nie przyzna.

SiS-y nie mają wysokiej temperatury pracy, spotkałem się z konstrukcjami gdzie pracowały bez chłodzenia.
Może bezpieczniej zastosuj termopad o 0,5mm grubszy na całej jego powierzchni ?
Uważam, że to wystarczy a Ty będziesz spał spokojnie.

Re: SIS671 - awaryjność, asus X50SL (F5SL).  [ROZWIĄZANY]


przez Google Adsense [BOT] 24 listopada 2014, 13:25

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.