• Toshiba Qosmio G35 FCHSY5 - potrzebne zdjęcie okolicy GPU i pomiary brakujących

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Toshiba Qosmio G35 FCHSY5 - potrzebne zdjęcie okolicy GPU i pomiary brakujących


przez AdamStar 7 sierpnia 2013, 17:51
Model: Toshiba Qosmio G35
Platforma: Toshiba FCHSY5
Rev: A0


Otrzymałem takiego laptopa do naprawy, proszę kolegów którzy mają taką płytę lub laptopa o zdjęcie i ewentualne pomiary brakujących elementów. Wydaje mi się że czegoś tu może brakować, ale ciężko to stwierdzić gdyż trafił do mnie w takim stanie.

Obrazek

Re: Toshiba Qosmio G35 FCHSY5 - potrzebne zdjęcie okolicy GPU i pomiary brakujących


przez Google Adsense [BOT] 7 sierpnia 2013, 17:51

#2 Re: Toshiba Qosmio G35 FCHSY5 - potrzebne zdjęcie okolicy GPU i pomiary brakujących


przez arvika 7 sierpnia 2013, 19:00
Oj bedziesz miał troche roboty ;)

Sprawdź jak wygląda laminat pod układem. Z doświadczenia wiem, że jak kowale biorą się za naprawę to jest nieźle zdarty. Do tego lubi padać w tych płytach jedna kość VRAM, z tego co pamiętam po drugiej stronie laminatu.

Obrazek

#3 Re: Toshiba Qosmio G35 FCHSY5 - potrzebne zdjęcie okolicy GPU i pomiary brakujących


przez AdamStar 8 sierpnia 2013, 07:21
Laminat jest trochę zdarty, ale tragedii nie ma. Za to brakuje 2 elementów. Czy mógłbyś zmierzyć i podać mi ich wartości?

Obrazek

#4 Re: Toshiba Qosmio G35 FCHSY5 - potrzebne zdjęcie okolicy GPU i pomiary brakujących


przez arvika 8 sierpnia 2013, 07:30
Niestety posiadam tylko zdjęcia tej płyty.

#5 Re: Toshiba Qosmio G35 FCHSY5 - potrzebne zdjęcie okolicy GPU i pomiary brakujących


przez AdamStar 12 sierpnia 2013, 10:18
Jeżeli którykolwiek z kolegów posiada taką płytę u siebie to bardzo proszę o pomiar i podanie zaznaczonych wyżej elementów.

#6 Re: Toshiba Qosmio G35 FCHSY5 - potrzebne zdjęcie okolicy GPU i pomiary brakujących


przez GabiboRafa 29 października 2014, 15:04
Cześć AdamStar, Właśnie mam na biurku identyczną płytę. Zmierzyłem rezystorki i ten przy C5074 ma wartosć 4.4KOhma a ten drugi 5,7KOhma. Czy mógłbyś natomiast mi zmierzyć wartość rezystora zaznaczonego przeze mnie ze znakiem zapytania?

[url=https://www.elvikom.pl/obrazki/_f/f_0023901.jpg]Obrazek[/url]

Dzięki

#7 Re: Toshiba Qosmio G35 FCHSY5 - potrzebne zdjęcie okolicy GPU i pomiary brakujących


przez AdamStar 30 października 2014, 12:45
Niestety nie mam już tej płyty, ale być może ktoś kto ma ją akurat teraz na stole będzie w stanie pomóc.

Re: Toshiba Qosmio G35 FCHSY5 - potrzebne zdjęcie okolicy GPU i pomiary brakujących


przez Google Adsense [BOT] 30 października 2014, 12:45
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.