• DFI MI P55-T36 - brak komunikacji z procesorem

#1 DFI MI P55-T36 - brak komunikacji z procesorem


przez Mike19 14 listopada 2012, 19:28
Witam,
posiadam płytę główną DFI LanParty MI P55-T36, procesor Intel G6950 oraz pamięć Corsair Vengeance Low Profile 2x4GB 1600MHz, DDR3, CL(9-9-9-24), XMP (CML8GX3M2A1600C9).

2dni temu sytuacja wyglądała tak:
Problem polega na tym że płyta zawiesza się lub samoczynnie restartuje przy zajęciu 2slotów pamięci. Nie da się nawet wejść w biosa przy włożonych 2 kościach bo płyta wcześniej robi restart. Po włożeniu jednej kości w obojętnie który slot wszystko działa jak należy, kości pamięci są nowe. Biosa zaktualizowałem do najnowszej wersji, nie przyniosło to żadnego rezultatu. Płyta posiada w specyfikacji obsługę do 8GB ramu więc problem nie leży raczej tutaj. Próbowałem coś zmieniać w biosie ale problem bez zmian.
Przy teście memtest86+ nie pokazują nie wyskakują błędy ale za każdym razem program się zawiesza przy 2% - film poglądowy https://www.youtube.com/watch?v=1IjW6dtcnls

Po sprawdzeniu wszystkich sposobów jakie znam i nie naprawieniu problemu, stwierdziłem że procesor źle leży w podstawce i któryś pin pewnie nie styka i stąd te błędy z pamięcią. Z racji że widać było że płyta główna jest trochę wygięta w miejscu montażu procesora pomyślałem że właśnie pewnie tak jest, coś nie styka w podstawce. Zrobiłem najgłupszą rzecz w życiu, poluzowałem tą ramkę trzymającą procesor, odpiąłem ją, czyli procesor leżał w podstawce i na nim ramka ale bez docisku. Odpaliłem to żeby sprawdzić i wyświetlacz kodów post na płycie tylko mrugnął a następnie zgasł. Teraz jest tak cały czas, przy włączeniu płyty wyświetlacz tylko mrugnie jakąś jedną liczbą i ciemność. Nie ma komunikacji między procesorem a płytą.
https://www.youtube.com/watch?v=abIZMQfPOtg - film poglądowy, wyświetlacz tylko mrugnie i gaśnie, kiedyś wyświetlał cały czas jakąś liczbę

Jak już się nawet nie da odzyskać płyty to przynajmniej chciałbym wiedzieć czy procesor jest dalej w 100% sprawny, lub może padł właśnie procesor a płyta działa. Czy ktoś jest z okolic między Żyrardowem a Warszawą ma procesor lub płytę pod s1156 i jest skory pomóc :) ? Lub być może jakiś serwis podjąłby się diagnozy lub naprawy?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź

Re: DFI MI P55-T36 - brak komunikacji z procesorem


przez Google Adsense [BOT] 14 listopada 2012, 19:28

#2 Re: DFI MI P55-T36 - brak komunikacji z procesorem


przez falkon40 3 lipca 2014, 17:29
Witam
Temat z 2012r. i jak sobie Mike19 rozwiązał problem
RAM lub Procesor niekompatybilny z Płytą główną ?

Mike19 napisał(a):posiadam płytę główną DFI LanParty MI P55-T36, procesor Intel G6950 oraz pamięć Corsair Vengeance Low Profile 2x4GB 1600MHz, DDR3, CL(9-9-9-24), XMP (CML8GX3M2A1600C9).

Mike19 napisał(a): Płyta posiada w specyfikacji obsługę do 8GB ramu więc problem nie leży raczej tutaj. Próbowałem coś zmieniać w biosie ale problem bez zmian.


Z opisu płyty DFI LANParty MI P55-T36 LGA 1156 Intel P55 Mini ITX

wynika "Memory Standard DDR3 1600(O.C.)/1333/1066"

- może wystarczy umieścić jedną kość 4GB na płycie głównej ustawić pierw taktowanie jednej kości z zegarem 1333MHz następnie zapisać w Biosie ustawienia wyłączyć komputer i umieścić druga kość 4GB, czyli do pary "Dual Channel" 2x4GB.
Jak dalej resetuje się PC to może to być wina RAM, których plyta główna nie obsługuje.

Re: DFI MI P55-T36 - brak komunikacji z procesorem


przez Google Adsense [BOT] 3 lipca 2014, 17:29

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.